moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Biegowo-kolarski cross w Lublińcu

Tomasz Stępień, Aleksandra Sakowicz, Łukasz Foks i Zuzanna Łukasik zwyciężyli w Cross Duathlonie Leśnym o Puchar Starosty Lublinieckiego. W rywalizacji, która była połączeniem biegu i wyścigu kolarskiego, wystartowało 54 sportowców. To były pierwsze zawody w duathlonie zorganizowane przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec.

W biegowo-kolarskich zawodach, które odbyły się w sobotę w okolicach lublinieckiej leśniczówki, wystartowało 54 sportowców. Seniorzy i seniorki mieli do pokonania dystans 27 km (3 km bieg, 21 km rower, 3 km bieg), a juniorzy i juniorki 5 km (1 km bieg, 3 km rower, 1 km bieg). Najbardziej zaciętą rywalizację o zwycięstwo stoczyli panowie. – Wśród seniorów Tomasz Stępień wyprzedził na finiszu Stanisława Kraskiego o trzy sekundy. Obaj zawodnicy uzyskali dużą przewagę na odcinku kolarskim. W biegu kończącym rywalizację triumfował Stępień, chociaż w zawodach biegowych brał udział po raz pierwszy w karierze – relacjonuje Mirosław Szraucner, były wiceprezes Mety.

Do ostatniej chwili trwała też walka o pierwsze miejsce wśród juniorów. – Łukasz Foks tylko o sekundę wyprzedził na finiszu Piotra Kozę, zwycięzcę tegorocznego Zimowego Maratonu na Raty – mówi działacz Mety, który przed laty uprawiał kolarstwo we wrocławskim Dolmelu. Wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli miejsca na podium, otrzymali puchary ufundowane przez starostę lublinieckiego.

Najlepsze seniorki.

Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec po raz pierwszy w historii zorganizował zawody w duatlonie. – Robiliśmy już wyścigi na rowerach górskich, zawody biatlonowe i dwa biegi z rowerem. Zorganizowaliśmy też Cross Military Triathlon jako imprezę towarzyszącą jednemu z Biegów Katorżnika – wylicza st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes Mety. – Tym razem Mirek Szraucner zaproponował zawody biegowe połączone z wyścigiem na rowerach. Aby zawodnikom utrudnić zadanie, rywalizacja odbywała się na przełajowych trasach – dodaje chorąży.

Uczestnicy biegowo-kolarskiego przełaju byli zgodni, że impreza była udana. Zbigniew Rosiński nie wyklucza, że w przyszłym roku Meta znów zorganizuje tego rodzaju zawody. Na razie jednak zaprasza do udziału w następnej imprezie klubu – czerwcowym Biegu Sylwana.

Najlepsi seniorzy.

Wyniki

Seniorzy, 27 km
1. Tomasz Stępień (Mikesz Team Wodzisław Śląski) 1 godz. 6 min 44 s
2. Stanisław Kraski (Forma Wodzisław Śląski) 1.06,49
3. Tomasz Czerwik (Estile Reacing Team) 1.11,45
4. Rafał Bogus (Cycling Jura Częstochowa) 1.12,22
5. Piotr Orian (LUKS Rospondek Zdzieszowice) 1.13,18
6. Tomasz Maluk (Lubliniec) 1.13,28.

Seniorki, 27 km
1. Aleksandra Sakowicz (Start With SA) 1.21,06
2. Anna Blukacz (Estile Reacing Team) 1.25,11
3. Barbara Czichy (WKB Meta Lubliniec) 1.34,30.

Juniorzy, 5 km
1. Łukasz Foks (Zespół Szkół Lubecko) 15,18
2. Piotr Koza (WKB Meta Lubliniec) 15,19
3. Patryk Piskorz (SP nr 1 Lubliniec) 16,10.

Juniorki, 5 km
1. Zuzanna Łukasik (SP nr 1 Lubliniec) 20,08
2. Julia Kwoka (WKB Meta Lubliniec) 21,47
3. Liliana Lewandowska (Lubliniec) 21,58.

SZUS

autor zdjęć: Ewa Szraucner

dodaj komentarz

komentarze


Litwa stawia na poligony
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Together on the Front Line and Beyond
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Terytorialsi konstruktorami dronów
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Gladius wzmacnia armię
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Moc z powietrza
Co nowego w przepisach?
Zmiana warty na wschodniej granicy
Ekstremalnie ważny cel
Premier wojenny
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Pies pomaga walczyć z PTSD
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Szwedzi z Piorunami
To nie mogło się udać, ale…
Maj polskich żywych torped
Experience It Yourself
Sprawdzili się na macie i w ringu
Co dalej z Tarczą Wschód?
Partnerstwo daje siłę
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Zimowi podhalańczycy
Przeprowadzka CSWOT-u
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Medale na lodzie i śniegu
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Ferie z wojskiem
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
PKW „Noteć” – koniec misji
Partnerstwo Polski i Litwy
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Pod nową czaszą
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Kierunek Rumunia
Outside the Box
Amerykański szogun
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
ORP „Garland” w konwoju śmierci
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Na styku zagrożeń
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO