moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
AON: mamy czołgi, transportery i wyrzutnie rakiet

Akademia Obrony Narodowej to chyba jedyna na świecie uczelnia otoczona czołgami, transporterami i wyrzutniami rakiet. Na terenie AON w Rembertowie powstał unikalny Park Militarny. Miłośnicy sprzętu wojskowego mogą zwiedzać go od 2 października. Park jest dostępny nie tylko dla wojskowych i cywilnych studentów AON, ale także dla miłośników sprzętu wojskowego spoza Akademii.

Inicjatorem powstania Parku był gen. dyw. dr Bogusław Pacek, rektor-komendant AON. Wśród eksponatów są m.in. czołgi T-34/85, T-54, T-55U, PT-76, transportery pływające Topas – 2AP i BWP-1, transportery Skot WPT i Skot-2AP. Ale to nie wszystko, dotknąć można także wyrzutni rakiet BM-14 i BM-21 Grad, śmigłowca Mi-2, samolotów Su-20 i Su22M4K, armat przeciwpancernych ZIS-2 (57-mm), D-44 (85 mm) i BS-3 (100-mm), haubic wz.38 (122-mm), armat wz.1931/37 (122mm), czy samobieżne działo przeciwlotnicze ZSU-57-2.

Fot. Jacek Szustakowski
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO