moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Wojska specjalne mają 15 lat! Dziękujemy za Waszą służbę!

Współczesne WS są przeznaczone do prowadzenia operacji w kraju i poza jego granicami w czasie pokoju, kryzysu i wojny. Mogą działać samodzielnie lub z siłami konwencjonalnymi.

Obecnie rodzinę WS tworzą: Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych oraz jednostki: GROM, Komandosów, Formoza, Agat, Nil, a także Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych. W podporządkowaniu operacyjnym do WS jest także 7 Eskadra Działań Specjalnych. Status odrębnego rodzaju Sił Zbrojnych Wojska Specjalne uzyskały 24 maja 2007 roku.

Fot. Michał Niwicz, Daniel Dmitriew/ JWK, arch. WS
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO