moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
„Błękitni” wojownicy obronili miasto

Na poligonie w Drawsku Pomorskim żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ćwiczyli działania w terenie zabudowanym. Rozkaz brzmiał: obronić miasto. Dzięki sprawnej akcji obiekt zwany przez żołnierzy „Mogadisz” ocalał. – Coraz więcej konfliktów na świecie rozgrywa się w terenie zurbanizowanym, dlatego musimy być jak najlepiej przygotowani na każdą sytuację – mówi por. Grzegorz Jaciuk, dowódca 1 kompanii piechoty zmotoryzowanej. „Błękitni” ćwiczyli w Drawsku zarówno obronę, jak i natarcie.

Fot: kpt. Błażej Łukaszewski, szer. Piotr Pytel
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO