moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Szwoleżer w Wędrzynie

Żołnierze z 25 BKPow opanowali na początku listopada poligon w Wędrzynie. Szwadronowa Grupa Bojowa m.in. wykonywała strzelania sytuacyjne przy wsparciu 1 dywizjonu lotniczego. Po desancie ze śmigłowców kawalerzyści przeprowadzili szturm na obiekt. Prowadzili też działania opóźniające natarcie przeciwnika. A wszystko to w ramach ćwiczenia taktycznego Szwoleżer 19.

Patrole, wystawianie posterunków, wzywanie wsparcia lotniczego – tego rodzaju zadaniom musieli natomiast sprostać kawalerzyści z 25 BKPow, którzy przygotowywali się do XLI zmiany PKW KFOR. Poziom ich wyszkolenia oceniał Zespół Certyfikujący z Dowództwa Operacyjnego RSZ.

Fot. 25 BKPow
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO