moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Świat podziękował weteranom operacji Overlord

75 lat temu przekroczyli Kanał la Manche i na plażach Normandii rozpoczęli marsz na Berlin. Krwawe walki o złapanie przyczółków i otwarcie zachodniego frontu II wojny światowej przeszły do legendy. Po obu stronach Kanału odbyły się uroczystości upamiętniające starcia z czerwca 1944 roku. Wzięło w nich udział ponad 300 weteranów walk. Bohaterami obchodów byli ponad 90-letni Harry Read oraz John Hutton, którzy na francuski brzeg dostali się tak samo jak 75 lat temu – skoczyli z samolotu na spadochronach.

Fot. Adam Guz / KPRM, Twitter: Donald Trump, The White House, Justin Trudeau, Harjit Sajjan, Florence Parly
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO