moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Szef MON na wojskowym pikniku w Legionowie

Czołgi Leopard, Rosomaki, armatohaubice Krab, moździerze Rak, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta czy przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad – to wszystko na pikniku z okazji 100. rocznicy nadania nazwy miastu Legionowo. W obchodach wziął udział minister obrony Mariusz Błaszczak.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, później przedstawiciele samorządu złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego. Była to także okazja do zapoznania się z planami wojskowego szpitala, który ma powstać w Legionowie. Szef MON zapowiedział, że placówka może być gotowa za dwa lata. Szpital będzie oddziałem warszawskiego Wojskowego Instytutu Medycznego, dostępnym zarówno dla wojskowych, jak i cywilnych pacjentów. Jednocześnie będzie można hospitalizować ok. 90 chorych. – Ten szpital ma służyć wszystkim mieszkańcom naszego miasta i naszego powiatu – mówił w Legionowie minister Błaszczak.

Szef MON wręczył zasłużonym mieszkańcom Legionowa złote medale za zasługi dla obronności kraju. W ten sposób został uhonorowany m.in. gen. bryg. Stanisław Mandykowski. Pamiątkowe ryngrafy dostali wyróżniający się sportowcy m.in. szer. Sofia Ennaoui.

Sto lat temu koszary Jabłonna otrzymały nazwę Legionowo. Był to pomysł współtwórcy Legionów Polskich – gen. bryg. Bolesława Roja, który chciał w ten sposób oddać cześć żołnierzom walczącym o wolność ojczyzny w szeregach Legionów (1914-1917).

Fot. MON
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO