moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Europoltech – nowinki w bezpieczeństwie

Jakie nowinki techniczne są obecnie wykorzystywane do zwalczania terroryzmu i zagrożeń w cyberprzestrzeni? Czy nowoczesne technologie mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach? Nad tego rodzaju kwestiami zastanawiają się uczestnicy Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa. To najważniejsza w Polsce impreza skierowana do służb porządku publicznego i służb specjalnych.

Europoltech to okazja do obejrzenia nowinek technicznych i sprzętu używanego przez służby dbające o porządek publiczny. Na stoiskach można obejrzeć m.in. najnowsze fotoradary, czujniki ruchu, superwytrzymałe szyby kuloodporne czy uzbrojenie i wyposażenie oddziałów antyterrorystycznych, broń strzelecką i amunicję, systemy przeznaczone do skrytej komunikacji z użyciem radiotelefonów, systemy i sprzęt wspierający rozpoznanie, specjalistyczne wyposażenie wspomagające kontrolę i dokumentację zdarzeń w ruchu drogowym.

Nie brakuje prezentacji najnowszych rozwiązań z dziedziny optoelektroniki i optyki, sprzętu wykorzystywanego w technikach kryminalistycznych czy sprzętu treningowego. Wśród wystawców są m.in. Zakłady Mechaniczne Tarnów (pokazują mobilną strzelnicę kontenerową), Wojskowe Zakłady Uzbrojenia (eksponują system antydronowy ikarX) czy ZURAD Sp. z o.o. grupa PGZ. W ubiegłym roku targi zwiedziło około 4 tysięcy osób. Ale – co trzeba podkreślić – są one
adresowane wyłącznie dla profesjonalistów i nie mogą w nich uczestniczyć osoby postronne.

Podczas targów odbywają się również debaty pozwalające na wymianę doświadczeń zdobywanych przez formacje mundurowe, ale także cywilów – urzędników administracji, ratowników czy polityków odpowiedzialnych za kreowanie polityki bezpieczeństwa. Do udziału w tegorocznej konferencji policyjnej zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele Europolu i Interpolu.

Targi odbywają się w warszawskim Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (8-10.05). Ich organizatorami są m.in. Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Komenda Główna Policji, Wojska Specjalne, Żandarmeria Wojskowa.

Fot. Michał Niwicz
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO