moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
„Ślązak” coraz bliżej

ORP „Ślązak” przechodzi testy, które poprzedzają przekazanie jednostki marynarce wojennej. Od listopada 2018 r. patrolowiec jest poddawany próbom portowym i morskim. Sprawdzane są praktycznie wszystkie urządzenia i systemy okrętowe. W styczniu br. rozpoczęły się też próby zdawczo-odbiorcze, które są ostatnim etapem prac stoczniowych przed przekazaniem „Ślązaka” do użytkownika. Obecnie przeprowadzane są między innymi pomiary wielkości pól fizycznych okrętu oraz osiągi związane z możliwościami manewrowymi i prędkością. Zakończenie budowy jednostki i przekazanie jej marynarce wojennej planowane jest w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Tekst i fot.: Michał Niwicz
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO