moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Czarna Dywizja i chemiczne skażenia

Specjalna grupa pozoracji pola walki zadbała o realizm ćwiczeń „Obłok-19”. Wzięło w nich udział niemal 100 żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, którzy mieli działać w sytuacji zagrożenia atakiem chemicznym. W roli obserwatorów wystąpili specjaliści z amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Podczas ćwiczeń przeprowadzono także zawody użyteczno-bojowe obsad brygadowych ośrodków analizy skażeń na szczeblu dywizji.

Fot. st. chor. sztab. Rafał Mniedło

 
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO