moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Poznań świętuje 100-lecie zwycięskiego powstania

Powstanie Wielkopolskie wybuchło wieczorem 27 grudnia 1918 roku. Jego uczestnicy w krótkim czasie opanowali Poznań oraz większą część Wielkopolski. Walki zakończył zawarty w lutym 1919 roku rozejm w Trewirze. Powstanie było jednym z nielicznych w historii Polski niepodległościowych zrywów, które zakończyły się sukcesem. Podczas obchodów 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego powstania w Poznaniu można było m.in. obejrzeć powstańczy obóz, znaleźć się wśród rekonstruktorów w powstańczych mundurach, zrobić sobie zdjęcie, wysłać powstańczą pocztówkę. 

Fot. Piotr Łysakowski
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO