moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Kurs Spartan w 15 GBZ

To było pięć intensywnych dni, podczas których 1 kompania zmechanizowana ćwiczyła umiejętności posługiwania się bronią w różnych warunkach bojowych. Żołnierze szkolili się z działania w pojedynkę oraz w dwójkach i w czwórkach. Z myślą o kursie Spartan stworzono strzelnicę ASG, zaprojektowano tarcze dostosowane do poszczególnych etapów szkolenia, tory przeszkód. Do walki w mieście wykorzystano teren jednostki, a do nauki walki w pomieszczeniach (CQB) stworzono budynki z wykorzystaniem taśm.

Fot.: mł. chor. Piotr Kamiński, st. szer. Adrian Jórski, szer. Adrian Staszewski
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO