moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Polacy rozbijają grupę przestępczą

Najpierw dowódca przedstawił plan działania, później żołnierze polecieli na miejsce akcji śmigłowcami UH-60 Blackhawk oraz Mi-8, by przeprowadzić szturm na obiekty zajmowane przez grupę przestępców. Tak wyglądał scenariusz ćwiczenia „Gun Devil Strike” zorganizowanego przez Amerykanów. Wzięli w nim udział żołnierze z kompanii manewrowej XXXVII zmiany PKW KFOR w Kosowie. Podczas zajęć wykorzystano karabinki M4 i środki pozoracji pola walki: granaty dymne, amunicję ślepą oraz treningową typu UTM (ang. Ultimate Training Munition).

Fot.: por. Adrian Radwański
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO