moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
ORP „Ślązak” w pełnej krasie

Przez dwa tygodnie specjaliści wykonywali przeglądy, konserwację i malowanie części podwodnej „Ślązaka”. Okręt patrolowy powrócił już na swoje miejsce w gdyńskiej stoczni. Teraz będą prowadzone ostatnie prace przed wyjściem jednostki na próby morskie. Mają one rozpocząć się w lutym przyszłego roku. Wcielenie do służby „Ślązaka” planowane jest na koniec 2018 roku. Zasili on 3 Flotyllę Okrętów w Gdyni. Okręt ma ponad 95 metrów, zanurzenie 3,3 metra oraz 2150 ton pełnej wyporności. Będzie osiągał prędkość 30 węzłów. Z jego pokładu będą mogły operować śmigłowce marynarki wojennej o ciężarze do 10,5 tony.

Fot. Marian Kluczyński
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO