moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ppłk Piotr Pytel nowym szefem SKW

Premier Donald Tusk powierzył obowiązki szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego ppłk. Piotrowi Pytlowi. Poprzedni szef SKW – gen. bryg. Janusz Nosek – został we wtorek odwołany przez prezesa Rady Ministrów. Z takim wnioskiem wystąpił do premiera minister obrony Tomasz Siemoniak.


– Decyzja wnioskująca o odwołanie szefa służby jest decyzją poważną i przyczyn jest wiele. Chcę powiedzieć, że premier, który jest tutaj decydentem i minister obrony, który wnioskuje, wskazują: chcemy nowego szefa SKW – mówił kilka dni temu minister obrony Tomasz Siemoniak w radiowym wywiadzie dla RMF FM.

20 września Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że premier Donald Tusk wszczął procedurę odwołania szefa SKW. Wniosek złożył szef MON. Zgodnie z obowiązującymi przepisami szef rządu zwrócił się następnie o opinię w tej sprawie do Kolegium ds. Służb Specjalnych oraz sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Obie instytucje pozytywnie zaopiniowały wniosek premiera.

Ministerstwo Obrony Narodowej oficjalnie nie komentuje powodów zmiany na stanowisku szefa SKW.

* * * * *

Podpułkownik Piotr Pytel urodził się 4 kwietnia 1967 r. w Krakowie. Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od roku 1994 do 1999 pełnił służbę w Urzędzie Ochrony Państwa. W latach 1999–2003 pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym, a następnie w latach 2003–2008 pełnił służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Od 16 lipca 2008 r. pełni służbę w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Początkowo na stanowisku naczelnika wydziału w gabinecie szefa SKW, następnie zastępcy dyrektora w gabinecie szefa SKW, a od dnia 1 stycznia 2011 r. na stanowisku dyrektora Zarządu Operacyjnego SKW.

MC

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze

~płk Walter
1381357680
Do redakcji Polski Zbrojnej: Wypadałoby załączyć do artykułu zdjęcie nowego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego w mundurze wojskowym. Został przecież szefam instytucji mającej w nazwie słowo "Wojskowego".
91-40-A1-9A

Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Kolejne nominacje w wojsku
Multimedaliści górą
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Invictus, czyli niezwyciężony
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Chciałem być na pierwszej linii
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kierunek Rumunia
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Partnerstwo dla artylerii
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Przez uchylone okno
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
„Wicher” rośnie w oczach
Buzdygan Internautów – głosowanie
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Chwała bohaterom AK
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
POLSARIS, czyli oczy wojska
Engineer Kościuszko Saves America
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Oko na Bałtyk
To nie mogło się udać, ale…
Arktyka pod lupą NATO
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Zielone światło dla konwoju
Fenomen podziemnej armii
Finał B żołnierza w short tracku
Gorąco wśród lodu
Bojowy duch i serce na dłoni
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Rubio: należymy do siebie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
HIMARS-y w Rumunii
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
W NATO o inwestycjach w obronność
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Medal Honoru dla Ollisa
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Premier wojenny
Taniec na „Orle”
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Together on the Front Line and Beyond
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Misja zdrowie trwa
Outside the Box
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Skromny początek wielkiej wojny
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Ostatnia minuta Kutschery
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO