moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Drugie zwycięstwo Kawalerii

Drużyna Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria odniosła drugie zwycięstwo w rozgrywkach piotrkowskiej klasy okręgowej. Wojskowi pokonali na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim 5:1 zespół Ludowego Klubu Sportowego Wola Krzysztoporska.


Pierwszy gol padł w 12. minucie za sprawą Patryka Dziuby. W 39. min goście wyrównali (bramkarza WKS pokonał Bartłomiej Strzemieczny). Kolejne bramki padły po przerwie. Na boisku brylowali wyłącznie piłkarze gospodarzy. W 58. min na listę strzelców wpisał się Michał Lis. Trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania na 3:1. W 64. min czwartego gola dla kawalerzystów zdobył Kamil Węgliński. Natomiast w 90. minucie piątą bramkę dla Kawalerii strzelił ponownie Węgliński.

Po ostatnim gwizdku sędziego wojskowi wreszcie mogli odtańczyć po raz drugi w tym sezonie taniec zwycięstwa. – Bramkę meczu zdobył Michał Lis, który po efektownym przyjęciu piłki z 16 metra trafił w samo okienko. Wreszcie chłopacy próbowali strzałów z dalszej odległości – mówi prezes tomaszowskiego WKS sierż. Piotr Mostowski. – Po stracie trzech goli w niespełna siedem minut nasi rywale byli bezsilni. Cieszy mnie, że chłopacy nie zadowolili się pewnym prowadzeniem i do ostatniej minuty starali się podwyższyc wynik spotkania – dodaje prezes.

Dzięki zdobyciu trzech punktów kawalerzyści awansowali z czternastej pozycji w tabeli na trzynastą. W 10. kolejce (5 października) rywalem wojskowych będzie Ludowy Klub Sportowy Lubochnia, który z 14 punktami zajmuje siódme miejsce w tabeli.
    
* * * * *

W meczu z LKS Wola Krzysztoporska kawalerzyści wystąpili w składzie: Łukasz Dominiczak – Krystian Bożyk, kpr. Adam Nowicki, sierż. Jarosław Owsianka, Łukasz Lewandowski – Sebastian Nowak (od 80. min Daniel Żygalski), Aleksander Wojewódzki, Wojciech Bogusz (od 55. min Jakub Bogusz), Kamil Węgliński – Michał Lis (od 65. min st. szer. Tomasz Morawski), Patryk Dziuba (od 70. min Bartosz Sęk).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Wsparcie ma znaczenie
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Pancerne starcie
Pieta Michniowska
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Wyścig snajperów
Borsuki i roje dronów
Polski Gnom
Atak i przejęcie dokumentów
Inwestycje w bezpieczeństwo
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Kajakiem na światowe podium
Prezydent RP o szczycie NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Test w stratosferze
Tour przez garnizony
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Azjatycka szansa
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Śmierć w sercu Azji
Innowacje z PERUNA
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Pierwszy krok do Invictusa
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
MON szuka dronów do zwalczania dronów
W drodze po oficerskie gwiazdki
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Paliwowy krwiobieg NATO
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
MON i MSZ o szczycie NATO
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Ostatnia niedziela…
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Wielki sukces podchorążych z AMW
Gen wojownika
Poskromić kolosa
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Marzenia częściowo spełnione
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Dawka wiedzy na trudne czasy
PKW Irak zostaje w Jordanii
Spadochronowy triumf
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Morska bryza w dwóch odsłonach
Wojsko stawia na „armię talentów”
Pierwszy krok do specjalsów
Baobaby docierają do wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO