moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polka dwa skoki od Pucharu Świata

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia prowadzi po sześciu kolejkach finałowych zawodów spadochronowych o Puchar Świata w Locarno. Polka z wynikiem 8 cm wyprzedza o centymetr Szwajcarkę Claudię Graetzer i o dwa centymetry Francuzkę Deborah Plat. Jutro odbędą się dwie ostatnie kolejki.

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia podczas rywalizacji w Locarno.

Przed dwoma ostatnimi skokami w tegorocznym cyklu zawodów o Puchar Świata liderką w „generalce” jest nadal kpt. Monika Sadowy-Naumienia z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu. Zwycięstwo Polce może odebrać tylko Francuzka Deborah Plat. Aby stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej musi w Locarno zająć wyższą lokatę od naszej reprezentantki, albo przegrać z nią, ale pod warunkiem, że nie straci do Polki więcej niż 15 oczek. Przypomnijmy, że zwyciężczyni zawodów otrzymuje 100 punktów, za drugie miejsce przyznawane jest 80 pkt., za trzecie – 60, czwarte – 50, piąte – 45, szóste – 40, siódme – 36, ósme – 32, dziewiąte – 29, dziesiąte – 26. Od 10. pozycji do 15. różnice punktowe pomiędzy zawodniczkami wynoszą po dwa oczka, a od 15. do 30. po jednym. Ostatnia punktująca spadochroniarka za 30. lokatę zdobywa jeden punkt.     

Po trzech pierwszych kolejkach rozegranych wczoraj Polka z wynikiem 4 cm zajmowała piąte miejsce, a Francuzka Plat z 6 cm – ósme. W czwartej serii kpt. Monika Sadowy-Naumienia trafiła piętą 1 cm od centra, a Plat 2 cm od celu. Polka awansowała na trzecią pozycję, a Francuzka na szóstą. Z wynikiem 3 cm prowadziła inna reprezentantka Francji Stephanie Texier, a drugie miejsce z 4 cm zajmowała Rumunka Steliana Popa.

W piątej kolejce żadnej z zawodniczek z czołowej szóstki nie udało się oddać bezbłędnego skoku, a 1 cm od centra skoczyły jedynie zawodniczki, które pomiędzy sobą rozstrzygną rywalizację o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kpt. Monika Sadowy-Naumienia po piątym skoku z wynikiem 6 cm wysunęła się na pierwszą pozycję w zawodach, a na trzecią – z 9 cm – awansowała Plat. Natomiast na drugą lokatę przesunęła się – z łączną notą 8 cm – Szwajcarka Claudia Graetzer.

Szósta kolejka nie przyniosła żadnych zmian w czołowej szóstce. Polka skoczyła 2 cm od centra i obroniła pozycję liderki. Szwajcarka Graetzer, Francuzki Plat i Texier oraz Rumunka Steliana Popa uzyskały identyczny wynik – 1 cm, a szósta w klasyfikacji Niemka Lucia Lippold powtórzyła rezultat Moniki Sadowy-Naumienia.   

W rywalizacji mężczyzn po sześciu kolejkach prowadzi z wynikiem 1 cm Niemiec Stefan Wiesner. Drugą lokatę – z 2 cm – zajmuje jego kolega z reprezentacji i drużyny Sport Foerder Gruppe BW 1 Wolfgang Lerhner. Trzecią pozycję – z notą 3 cm – zajmują Czesi Hynek Tabor i Miloslav Kriz. Najwyżej z Polaków – na 17. miejscu – sklasyfikowany jest chor. Piotr Błażewicz. Zawodnik z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu w sześciu skokach uzyskał wynik 6 cm. Drugi z najlepszych Polaków (w Locarno startuje czterech spadochroniarzy z poznańskiego OSWRiS oraz pięciu z drużyny wystawionej przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel Kraków i 6 Brygadę Powietrznodesantową) mł. chor. Maciej Lamentowicz z OSWRiS z wynikiem 9 cm zajmuje 37. pozycję.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik z 40 ekip po sześciu kolejkach zanotowała drużyna liderów klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn. Zespół Sport Foerder Gruppe BW 1 prowadzi z wynikiem 35 cm. Drugie miejsce – z notą 37 cm – zajmuje druga wojskowa reprezentacja Armii Czeskiej, a trzecie – z 38 cm – reprezentanci Francji. Reprezentacja Wojska Polskiego, wystawiona przez Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu, sklasyfikowana jest na dziesiątej pozycji z wynikiem 53 cm. Natomiast spadochroniarze z Wawelu i 6 BPD zajmują 27. miejsce (po sześciu kolejkach uzyskali wynik 123 cm).    

Wyniki kobiet po sześciu kolejkach:
1. Monika Sadowy-Naumienia (Polska) 8 cm
2. Claudia Graetzer (Szwajcaria) 9 cm
3. Deborah Plat (Francja) 10 cm
4. Stephanie Texier (Francja) 11 cm
4. Steliana Popa (Rumunia) 11 cm
6. Lucia Lippold (Niemcy) 13 cm.

szus

autor zdjęć: Archiwum kpt. Moniki Sadowy-Naumienia

dodaj komentarz

komentarze


Irańskie szachy
 
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Głos (z) płonącej Warszawy
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Podstawa silnego przemysłu
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Cienka niebieska linia
Rok Żelaznej Dywizji
Sprawdzają Brutusa
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Rozpoczynamy nową erę
A Torn Subcontinent
Oko na Europę
Thin Blue Line
Kosmiczny gość
Wrzesień ’39 na południu Polski
Terytorialsi na wysokościach
Polskie firmy na targach w Londynie
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Przetrwać do świtu
Gen. Reudowicz doradcą prezydenta
Walka i dyplomacja
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Warszawa – miasto nieujarzmione
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Iranian Chess Game
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Zielone światło z USA na sprzedaż F-35
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Klasy wojskowe po nowemu
Historia Liberatora wyjaśniona
„Robot” w akcji
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Chorwacki test polskich kadetów
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Awaryjny most gotowy
Jedna misja, jeden zespół
Defendery 2019 – część 2
Defendery 2019 – część 3
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
DSEI dla ludzi morza
Nowy wiceminister w MON
Defendery 2019 – część 4
Śląskie sceny z życia
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Nowa misja i nowy sprzęt
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Zapal światło dla ofiar Katynia
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Defendery 2019
Niszczyciele czołgów z PGZ
Umarły dla świata
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Większe dotacje na budowę strzelnic
Polska nie pozostanie osamotniona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO