moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polka dwa skoki od Pucharu Świata

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia prowadzi po sześciu kolejkach finałowych zawodów spadochronowych o Puchar Świata w Locarno. Polka z wynikiem 8 cm wyprzedza o centymetr Szwajcarkę Claudię Graetzer i o dwa centymetry Francuzkę Deborah Plat. Jutro odbędą się dwie ostatnie kolejki.

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia podczas rywalizacji w Locarno.

Przed dwoma ostatnimi skokami w tegorocznym cyklu zawodów o Puchar Świata liderką w „generalce” jest nadal kpt. Monika Sadowy-Naumienia z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu. Zwycięstwo Polce może odebrać tylko Francuzka Deborah Plat. Aby stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej musi w Locarno zająć wyższą lokatę od naszej reprezentantki, albo przegrać z nią, ale pod warunkiem, że nie straci do Polki więcej niż 15 oczek. Przypomnijmy, że zwyciężczyni zawodów otrzymuje 100 punktów, za drugie miejsce przyznawane jest 80 pkt., za trzecie – 60, czwarte – 50, piąte – 45, szóste – 40, siódme – 36, ósme – 32, dziewiąte – 29, dziesiąte – 26. Od 10. pozycji do 15. różnice punktowe pomiędzy zawodniczkami wynoszą po dwa oczka, a od 15. do 30. po jednym. Ostatnia punktująca spadochroniarka za 30. lokatę zdobywa jeden punkt.     

Po trzech pierwszych kolejkach rozegranych wczoraj Polka z wynikiem 4 cm zajmowała piąte miejsce, a Francuzka Plat z 6 cm – ósme. W czwartej serii kpt. Monika Sadowy-Naumienia trafiła piętą 1 cm od centra, a Plat 2 cm od celu. Polka awansowała na trzecią pozycję, a Francuzka na szóstą. Z wynikiem 3 cm prowadziła inna reprezentantka Francji Stephanie Texier, a drugie miejsce z 4 cm zajmowała Rumunka Steliana Popa.

W piątej kolejce żadnej z zawodniczek z czołowej szóstki nie udało się oddać bezbłędnego skoku, a 1 cm od centra skoczyły jedynie zawodniczki, które pomiędzy sobą rozstrzygną rywalizację o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kpt. Monika Sadowy-Naumienia po piątym skoku z wynikiem 6 cm wysunęła się na pierwszą pozycję w zawodach, a na trzecią – z 9 cm – awansowała Plat. Natomiast na drugą lokatę przesunęła się – z łączną notą 8 cm – Szwajcarka Claudia Graetzer.

Szósta kolejka nie przyniosła żadnych zmian w czołowej szóstce. Polka skoczyła 2 cm od centra i obroniła pozycję liderki. Szwajcarka Graetzer, Francuzki Plat i Texier oraz Rumunka Steliana Popa uzyskały identyczny wynik – 1 cm, a szósta w klasyfikacji Niemka Lucia Lippold powtórzyła rezultat Moniki Sadowy-Naumienia.   

W rywalizacji mężczyzn po sześciu kolejkach prowadzi z wynikiem 1 cm Niemiec Stefan Wiesner. Drugą lokatę – z 2 cm – zajmuje jego kolega z reprezentacji i drużyny Sport Foerder Gruppe BW 1 Wolfgang Lerhner. Trzecią pozycję – z notą 3 cm – zajmują Czesi Hynek Tabor i Miloslav Kriz. Najwyżej z Polaków – na 17. miejscu – sklasyfikowany jest chor. Piotr Błażewicz. Zawodnik z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu w sześciu skokach uzyskał wynik 6 cm. Drugi z najlepszych Polaków (w Locarno startuje czterech spadochroniarzy z poznańskiego OSWRiS oraz pięciu z drużyny wystawionej przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel Kraków i 6 Brygadę Powietrznodesantową) mł. chor. Maciej Lamentowicz z OSWRiS z wynikiem 9 cm zajmuje 37. pozycję.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik z 40 ekip po sześciu kolejkach zanotowała drużyna liderów klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn. Zespół Sport Foerder Gruppe BW 1 prowadzi z wynikiem 35 cm. Drugie miejsce – z notą 37 cm – zajmuje druga wojskowa reprezentacja Armii Czeskiej, a trzecie – z 38 cm – reprezentanci Francji. Reprezentacja Wojska Polskiego, wystawiona przez Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu, sklasyfikowana jest na dziesiątej pozycji z wynikiem 53 cm. Natomiast spadochroniarze z Wawelu i 6 BPD zajmują 27. miejsce (po sześciu kolejkach uzyskali wynik 123 cm).    

Wyniki kobiet po sześciu kolejkach:
1. Monika Sadowy-Naumienia (Polska) 8 cm
2. Claudia Graetzer (Szwajcaria) 9 cm
3. Deborah Plat (Francja) 10 cm
4. Stephanie Texier (Francja) 11 cm
4. Steliana Popa (Rumunia) 11 cm
6. Lucia Lippold (Niemcy) 13 cm.

szus

autor zdjęć: Archiwum kpt. Moniki Sadowy-Naumienia

dodaj komentarz

komentarze


Polski „Wiking” dla Danii
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Arteterapia dla weteranów
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Jesteśmy dziećmi wolności
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
„Road Runner” w Libanie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Ku wiecznej pamięci
Wellington „Zosia” znad Bremy
Marynarze podjęli wyzwanie
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Awanse w dniu narodowego święta
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Czy to już wojna?
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Brytyjczycy na wschodniej straży
„Zamek” pozostał bezpieczny
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Abolicja dla ochotników
Gdy ucichnie artyleria
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Kraków – centrum wojskowej medycyny
Sportowcy na poligonie
Mundurowi z benefitami
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
OPW budują świadomość obronną
Dzień wart stu lat
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Starcie pancerniaków
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Kaman – domknięcie historii
Standardy NATO w Siedlcach
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Kosmiczna wystawa
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Nowe zasady dla kobiet w armii
Renault FT-17 – pierwszy czołg odrodzonej Polski
Plan na WAM
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Im ciemniej, tym lepiej
Mity i manipulacje
Ułani szturmowali okopy
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Torpeda w celu
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Grecka walka z sabotażem
Spadochroniarze do zadań… pod wodą
Sukces Polaka w biegu z marines
Zasiać strach w szeregach wroga
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Pięściarska uczta w Suwałkach
Awanse generalskie na Święto Niepodległości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO