moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polka dwa skoki od Pucharu Świata

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia prowadzi po sześciu kolejkach finałowych zawodów spadochronowych o Puchar Świata w Locarno. Polka z wynikiem 8 cm wyprzedza o centymetr Szwajcarkę Claudię Graetzer i o dwa centymetry Francuzkę Deborah Plat. Jutro odbędą się dwie ostatnie kolejki.

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia podczas rywalizacji w Locarno.

Przed dwoma ostatnimi skokami w tegorocznym cyklu zawodów o Puchar Świata liderką w „generalce” jest nadal kpt. Monika Sadowy-Naumienia z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu. Zwycięstwo Polce może odebrać tylko Francuzka Deborah Plat. Aby stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej musi w Locarno zająć wyższą lokatę od naszej reprezentantki, albo przegrać z nią, ale pod warunkiem, że nie straci do Polki więcej niż 15 oczek. Przypomnijmy, że zwyciężczyni zawodów otrzymuje 100 punktów, za drugie miejsce przyznawane jest 80 pkt., za trzecie – 60, czwarte – 50, piąte – 45, szóste – 40, siódme – 36, ósme – 32, dziewiąte – 29, dziesiąte – 26. Od 10. pozycji do 15. różnice punktowe pomiędzy zawodniczkami wynoszą po dwa oczka, a od 15. do 30. po jednym. Ostatnia punktująca spadochroniarka za 30. lokatę zdobywa jeden punkt.     

Po trzech pierwszych kolejkach rozegranych wczoraj Polka z wynikiem 4 cm zajmowała piąte miejsce, a Francuzka Plat z 6 cm – ósme. W czwartej serii kpt. Monika Sadowy-Naumienia trafiła piętą 1 cm od centra, a Plat 2 cm od celu. Polka awansowała na trzecią pozycję, a Francuzka na szóstą. Z wynikiem 3 cm prowadziła inna reprezentantka Francji Stephanie Texier, a drugie miejsce z 4 cm zajmowała Rumunka Steliana Popa.

W piątej kolejce żadnej z zawodniczek z czołowej szóstki nie udało się oddać bezbłędnego skoku, a 1 cm od centra skoczyły jedynie zawodniczki, które pomiędzy sobą rozstrzygną rywalizację o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kpt. Monika Sadowy-Naumienia po piątym skoku z wynikiem 6 cm wysunęła się na pierwszą pozycję w zawodach, a na trzecią – z 9 cm – awansowała Plat. Natomiast na drugą lokatę przesunęła się – z łączną notą 8 cm – Szwajcarka Claudia Graetzer.

Szósta kolejka nie przyniosła żadnych zmian w czołowej szóstce. Polka skoczyła 2 cm od centra i obroniła pozycję liderki. Szwajcarka Graetzer, Francuzki Plat i Texier oraz Rumunka Steliana Popa uzyskały identyczny wynik – 1 cm, a szósta w klasyfikacji Niemka Lucia Lippold powtórzyła rezultat Moniki Sadowy-Naumienia.   

W rywalizacji mężczyzn po sześciu kolejkach prowadzi z wynikiem 1 cm Niemiec Stefan Wiesner. Drugą lokatę – z 2 cm – zajmuje jego kolega z reprezentacji i drużyny Sport Foerder Gruppe BW 1 Wolfgang Lerhner. Trzecią pozycję – z notą 3 cm – zajmują Czesi Hynek Tabor i Miloslav Kriz. Najwyżej z Polaków – na 17. miejscu – sklasyfikowany jest chor. Piotr Błażewicz. Zawodnik z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu w sześciu skokach uzyskał wynik 6 cm. Drugi z najlepszych Polaków (w Locarno startuje czterech spadochroniarzy z poznańskiego OSWRiS oraz pięciu z drużyny wystawionej przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel Kraków i 6 Brygadę Powietrznodesantową) mł. chor. Maciej Lamentowicz z OSWRiS z wynikiem 9 cm zajmuje 37. pozycję.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik z 40 ekip po sześciu kolejkach zanotowała drużyna liderów klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn. Zespół Sport Foerder Gruppe BW 1 prowadzi z wynikiem 35 cm. Drugie miejsce – z notą 37 cm – zajmuje druga wojskowa reprezentacja Armii Czeskiej, a trzecie – z 38 cm – reprezentanci Francji. Reprezentacja Wojska Polskiego, wystawiona przez Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu, sklasyfikowana jest na dziesiątej pozycji z wynikiem 53 cm. Natomiast spadochroniarze z Wawelu i 6 BPD zajmują 27. miejsce (po sześciu kolejkach uzyskali wynik 123 cm).    

Wyniki kobiet po sześciu kolejkach:
1. Monika Sadowy-Naumienia (Polska) 8 cm
2. Claudia Graetzer (Szwajcaria) 9 cm
3. Deborah Plat (Francja) 10 cm
4. Stephanie Texier (Francja) 11 cm
4. Steliana Popa (Rumunia) 11 cm
6. Lucia Lippold (Niemcy) 13 cm.

szus

autor zdjęć: Archiwum kpt. Moniki Sadowy-Naumienia

dodaj komentarz

komentarze


Auschwitz. Pamięć o Zagładzie
 
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Amerykanie modernizują polskie poligony
„Defender Europe 20”, czyli amerykańskie manewry w Europie
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Obradowała Rada Gabinetowa
Czas na Strategię Bezpieczeństwa Morskiego
32 samoloty F-35A za 4,6 mld dolarów
Defense Without Politics
Aby pamięć o Monte Cassino była zawsze żywa
Armia Czerwona w fabryce śmierci
Podhalańczycy rozpoczynają natowski dyżur
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Podoficer po nowemu
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Przechowywanie pamięci o Katyniu
95 lat temu zdecydowano o budowie Grobu Nieznanego Żołnierza
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Powstanie bez sukcesu
Klasy wojskowe po nowemu
Dragoni na poligonie
We Are All Darfur
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Sojusznicze siły ponownie pod polskim dowództwem
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Dobry rok PGZ
To nie mogło się udać, ale…
Beagle dla żołnierzy?
Iran uderza w USA
PKW Orlik na straży bałtyckiego nieba
Kajak idealny dla komandosa
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Buzdygan Internautów – czas na głosowanie
Polsko-łotewska „Zima”
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Pomnik zwycięstwa 1920 roku
Prezydent Duda w Hucie Stalowa Wola
Nowa jednostka do szkolenia specjalsów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Network Intelligence
They Train Together, They Fight Together
Komandos postrzelony podczas ćwiczeń
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
PGZ i Lockheed Martin zacieśniają współpracę
Bohaterskie Orlęta
Nowy wiceminister w MON
Ostatni samochód Marszałka
Arsenał Iranu
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
USA nie zacznie wojny z Iranem
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Stepping out of the Shadow
Ottokar-Brzoza będzie kołowy?
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Mobilne moździerze dla armii
Zdobywcy „Pen Y Fan”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO