moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Marynarze odpadli z rozgrywek o Puchar Polski

Reprezentacja Marynarki Wojennej odpadła z rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej – Gdańsk. Marynarze przegrali 1:3 z Sokołem Ełganowo. W pojedynku z beniaminkiem klasy okręgowej jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 28. min st. mar. Ireneusz Siewert.

Rywale marynarzy potrafili wykorzystać swoje doświadczenie wyniesione z rozgrywek w klasie A i obecnie w „okręgówce”. Po remisowej pierwszej połowie (Sokół zdobył pierwszy gola w 22. min) goście po zmianie stron strzelili gole w 70. oraz 82. min i tym samym przesądzili na swoją korzyść sprawę awansu do IV rundy rozgrywek o Puchar Polski. Marynarzom, niestety zabrakło skuteczności i mimo wyrównanej gry z beniaminkiem „okręgówki”, w drugiej połowie nie trafili ani razu do bramki Sokoła. 

Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, na którym – dzięki komandorowi Robertowi Wereszce, pomysłodawcy powołania reprezentacji Marynarki Wojennej – rozgrywa swoje spotkania w roli gospodarza drużyna marynarzy, kibice obejrzeli ciekawe widowisko. – Szkoda, że w drugiej połowie straciliśmy dwa gole. Pierwszego z dobitki po rzucie wolnym z 25 m, a drugiego po wykorzystaniu przez zawodnika Sokoła sytuacji „sam na sam” z naszym bramkarzem – mówi kapitan reprezentacji Marynarki Wojennej kmdr ppor. Robert Rachwał. – W ostatnich minutach trochę za bardzo się odsłoniliśmy próbując szukać swojej szansy do zdobycia bramki i rywale potrafili to wykorzystać – dodaje komandor.

REKLAMA

Marynarze jednak nie załamują się odpadnięciem z rozgrywek o Puchar Polski. – Pucharowa przygoda w tym sezonie już za nami. Mecze w tych rozgrywkach traktujemy jako okazję do zgrania naszej reprezentacji w pojedynkach z ligowymi zespołami. A naszym celem nadrzędnym jest godne reprezentowanie Marynarki Wojennej w spotkaniach z drużynami marynarzy z innych krajów – mówi kmdr ppor. Robert Rachwał, który na co dzień jest dowódcą okrętu podwodnego ORP „Kondor”. – Najważniejsze, że dzięki udziałowi w rozgrywkach o Puchar Polski mamy okazję się spotkać i pograć w piłkę. Do tego samego zachęcamy wszystkich marynarzy – dodaje dowódca „Kondora”.

Mecz pomiędzy reprezentacją Marynarki Wojennej RP i Sokołem Ełganowo zainaugurowana została III runda rozgrywek o Puchar Polski edycji 2013/2014 (grupa: Pomorski Związek Piłki Nożnej – Gdańsk). Na tym szczeblu rywalizacji na zwycięzców meczów II rundy czekały drużyny z klasy okręgowej. Rywalem marynarzy był beniaminek „okręgówki” (grupa: Gdańsk I) Sokół Ełganowo. W zeszłorocznych rozgrywkach pucharowych Sokół w rundzie wstępnej pokonał 3:0 GTS Rokitnica, a w I rundzie uległ 0:1 GTS Mokry Dwór. W pierwszym sezonie w „okręgówce” rywal marynarzy po ośmiu kolejkach zajmował czwartą pozycję (Sokół pięć spotkań wygrał, a trzy przegrał). Przypomnijmy, że reprezentacja Marynarki Wojennej RP w tegorocznych rozgrywkach pucharowych w I rundzie wygrała 6:2 z Gryfem Goręczyno, a w II pokonała 2:0 GTS Rokitnica.

* * * * *
W pojedynku z Sokołem Ełganowo marynarze grali w składzie: ppor. mar. Przemysław Plewiński  – kmdr ppor. Adam Ściechowicz, kmdr ppor. Robert Rachwał, mat Marek Stenka, ppor. mar. Tomasz Żołądek – mar. Maciej Kosicki, st. mar. Ireneusz Siewert, kpt. mar. Rafał Studziński, mar. Grzegorz Włodarski (od 63. min st. mar. Mariusz Miziarski) – kpt. mar. Marek Pawlak (od 70. min kmdr ppor. Cezary Adamiec), st. mar. Artur Wypyszczak.

szus

autor zdjęć: archiwum reprezentacji Marynarki Wojennej

dodaj komentarz

komentarze


Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
 
Powstańcy – bohaterowie naszych czasów
Kurs dla saperskich ekspertów
Online z mistrzami sportu
Innowacyjne rozwiązania dla wojska
Godzina „W”. Aby ojczyźnie przywrócić wolność
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Program kosmiczny dla wojska
Gen. Głąb: DGW to specyficzne dowództwo
Wymiana podwodnych doświadczeń
PGZ będzie obecna na MSPO
Skok na głęboką wodę
Galicyjskie przesilenie
Łączność: fundament operacji specjalnej
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Ukraiński kurs na Zachód
Więcej celowników z PCO dla wojska
Bridge to Cooperation
Wojskowy Hot450Challenge
Największa bitwa kawaleryjska XX wieku
Ruszyła budowa muzeum w Ossowie
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
W tym roku wojskowe święto bez defilady
Nowoczesny trał konstruktorów z Gdyni
Na misjach święta inne niż zwykle
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Hekatomba na Woli
Układy ze skazą
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
JTAC – mistrz podniebnej układanki
Kierunek: misja
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Pamięci ofiar niemieckiej zbrodni
Chwała powstańcom
Amerykanie odmładzają F-16
Boje Pułku Morskiego na linii Bugu i Narwi
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Lato z czerwonym terrorem
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Laserowa artyleria US Army
Zanurkować i wymknąć się śmierci…
Wysunięte dowództwo V Korpusu w Polsce
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
F-16 kończą misję w Estonii
Przeciwlotnicy w drodze do USA
Strzelnice dla terytorialsów
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Pirotechnik nie może być ryzykantem
Pancerniacy z Teksasu ćwiczą w Drawsku
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Polskie porty bardziej otwarte
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Wojsko przeciw wirusowi
Więcej żołnierzy USA w Polsce
Polsko-amerykańska współpraca

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO