moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przegrana kawalerzystów z wiceliderem

Drużyna Kawalerii przegrała 1:2 wyjazdowe spotkanie z zespołem Gminno Uczniowskiego Klubu Sportowego Gorzkowice. Gola dla wojskowych zdobył w 25. minucie Dominik Grabowski. Kawalerzyści w ośmiu kolejkach zdobyli sześć punktów i zajmują czternastą lokatę w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej.


Drużyna z Gorzkowic przed pojedynkiem z Kawalerią z czterema wygranymi meczami, dwoma remisami i jedną porażką zajmowała pozycję wicelidera. Po wygranej z wojskowymi GUKS umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Gospodarze mieli jednak dużo szczęścia, bo od 25. minuty, w której to Dominik Grabowski zdobył wyrównującego gola dla Kawalerii, goście byli przeważającą stroną na boisku. – Po stracie bramki w 17. min szybko wzięliśmy się do odrabiania strat. Po ośmiu minutach wyrównaliśmy. Gol dodał chłopakom dodatkowej energii – mówi prezes Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria sierż. Piotr Mostowski. – Staraliśmy się utrzeć nosa wiceliderowi, ale brakowało nam skuteczności – dodaje prezes.

Wojskowi ambitnie walczyli o drugie zwycięstwo w tym sezonie. Od 80. minuty grali z przewagą jednego zawodnika (jeden z piłkarzy gospodarzy został ukarany czerwoną kartką), ale niestety, nie udało im się jej wykorzystać. W ostatniej minucie meczu wojskowi mieli szansę zdobyć upragnioną bramkę, a zamiast niej gospodarze wyprowadzili kontrę, która przyniosła im rzut karny. – Nasz obrońca nie faulował. Rywal umiejętnie zahaczył o jego nogę i upadł – relacjonuje jeden z działaczy Kawalerii. Gola z rzutu karnego zdobył w 90. min Eryk Smuga, który strzelił również pierwszą bramkę dla gospodarzy. – Byliśmy lepsi od rywala, a nie zdobyliśmy nawet punktu – przyznaje zmartwiony prezes tomaszowskiego WKS.

* * * * *
W pojedynku w Gorzkowicach kawalerzyści wystąpili w składzie: Łukasz Dominiczak – Bartłomiej Goździk (od 46. min Krystian Bożyk), Michał Lis, sierż. Jarosław Owsianka, Łukasz Lewandowski – Jakub Bogusz (od 55. min Aleksander Wojewódzki), Dominik Grabowski, Wojciech Bogusz, Kamil Węgliński (od 75. min Łukasz Fangrat) – Sebastian Nowak, Patryk Dziuba (od 65. min Tomasz Stańczyk).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Zbrodnia bez kary
Polska będzie produkować Pantery
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Awanse w Dniu Flagi
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Gotowi do działania
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Dwunasty Husarz w powietrzu
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Adaptacja i realizm
Fińska armia luzuje rygory
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Borsuki w okopach
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
„Huragan” na kursie
Początek wielkiej historii
Zbrodnia i kłamstwo
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Desant, konie i czołgi…
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Miliardy złotych na miny przeciwpancerne
Wicepremier apeluje o jedność
New Approach to Military Reserve
Zmiana warty w Szkole Orląt
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Centrum pomocy i opieki
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
JWK trenuje na paralotniach
Marynarz w koreańskim tyglu
Kosmiczne oko armii
Groźny incydent w Libanie
Polsko-czeski zespół tuż za podium na Locked Shields ’26
Wielkie skakanie w Nowym Glinniku
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Lekcja 3 Maja
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Od cyberkursu po mundurówkę
Syndrom Karbali
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Buty wojskowe z logo producenta – jest rozporządzenie MON-u
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
NATO i USA o Iranie
Powrót WAM-u
Wielkie serce K9
Bieg ku pamięci bohaterów
Świat się zbroi na rekordową skalę
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Pasja i fart
Nauki i nauczki z Afganistanu
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Okiełznać Rosomaka
Wypadek w PKW UNIFIL
Rzeźnik w rękach GROM-u
Przekuwanie pomysłów w produkty
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO