Czwarta porażka Twardego

Drużyna Twardego Świętoszów przegrała czwarte spotkanie w tym sezonie. Wojskowych pokonał w Mirsku 3:2 zespół Włókniarza. Gole dla świętoszowian strzelili szer. Łukasz Rudyk i st. szer. Marcin Łojko.

Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0, po golu zdobytym w 39. minucie przez Jarosława Wichowskiego. Dwie minuty po zmianie stron drugiego gola dla Włókniarza strzelił Bartosz Morzecki, a w 55. minucie na 3:0 rezultat spotkania podwyższył Wojciech Jasiński, który swego czasu bronił barw Twardego. Po trzeciej bramce wojskowi z ogromną ambicją wzięli się do odrabiania strat. Niestety, nie udało im się powtórzyć osiągnięcia z trzeciej kolejki, kiedy od stanu 0:2 w pojedynku z Nysą Zgorzelec udało im się od 60 minuty strzelić rywalom cztery gole nie tracąc żadnego.

Sygnał do odrabiania strat dał wojskowym szer. Łukasz Rudyk, który w 58. minucie jako pierwszy pokonał bramkarza gospodarzy. 15 min później – po wymianie podań pomiędzy grającym trenerem wojskowych st. szer. Sebastianem Tylutkim, szeregowym Rudykiem i st. szer. Marcinem Łojko – ten ostatni wpisał się na listę strzelców. – Marcin przy stanie 0:1 mógł strzałem z pięciu metrów wcześniej pokonać bramkarza Włókniarza – mówi prezes Twardego ppłk Mariusz Bolecki. – To był typowy mecz walki. W drugiej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę, ale niestety, nie udało nam się wywieźć punktu z Mirska – dodaje prezes.

*****
W meczu z Włókniarzem wojskowi zagrali w składzie: Dawid Kizyma – Bartłomiej Flak, st. szer. Sebastian Tylutki, st. szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Janusz Szkarapat – Sylwester Drozd (od 80. min Dominik Kościelny), st. szer. Daniel Szkarapat, Przemysław Czernecki (od 76. min Mateusz Przysucha), szer. Łukasz Rudyk – st. szer. Marcin Łojko, st. szer. Krystian Chruścicki.