Szczerbiec wypunktował Kawalerię

Drużyna Kawalerii nie dała rady jedenastce Szczerbca i wojskowi przegrali trzeci mecz w tym sezonie. Na boisku w Wolborzu gospodarze wygrali 2:0 po bramkach zdobytych w 15. i 79. minucie. Kawalerzyści spadli z trzynastej pozycji na czternastą w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej.

Potyczki Kawalerii z drużyną Towarzystwa Sportowego Szczerbiec zawsze charakteryzowała zacięta walka o punkty. Tym razem piłkarze z powstałego przed pięciu laty Wojskowego Klubu Sportowego z konfrontacji z ekipą z klubu liczącego aż 92 lata wrócili na tarczy. W mieście, z którego w 1410 roku wyruszyły pod Grunwald wojska polskie z Małopolski i wschodnich ziem, kibice obejrzeli ciekawe spotkanie. Obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji bramkowych, ale większą skutecznością wykazali się gospodarze.

W 15. minucie Piotr Kowalewski zdobył z rzutu karnego pierwszego gola dla Szczerbca. Pomocnika wojskowej jedenastki Sebastiana Nowaka piłka trafiła w rękę w polu karnym, ale miał w tym też swój udział zawodnik gospodarzy, który pchnął kawalerzystę. Karny wprowadził nerwową atmosferę na boisku, którą podgrzewały inne niezrozumiałe decyzje arbitra. W 79. minucie Sebastian Piotrowski strzelił drugiego gola dla Szczerbca. Wojskowi do końca ambitnie walczyli o zdobycie honorowej bramki, ale sztuka ta im się nie udała.

Obie drużyny schodziły z boiska w dziesięcioosobowych składach. W 65. minucie musiał je opuścić Krzysztof Krawczyk, a pięć minut później za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji tego czerwoną plac gry musiał opuścić jeden z piłkarzy Szczerbca.

Podopieczni szer. Jakuba Szkopińskiego po remisie w pojedynku ze Zjednoczonymi Bełchatów i porażce w Wolborzu zagościli w dolnej strefie tabeli i aby się z niej wydostać, muszą powalczyć o punkty w ósmej kolejce. Rywalem wojskowych będzie jednak drużyna, która bardzo dobrze spisuje się w tym sezonie. Kawaleria grać będzie w Gorzkowicach z zespołem Gminno Uczniowskiego Klubu Sportowego.