moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Marynarze w trzeciej rundzie Pucharu Polski

Reprezentacja Marynarki Wojennej awansowała do trzeciej rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej – Gdańsk. Marynarze wygrali 2:0 z GTS Rokitnica. W pojedynku z beniaminkiem klasy A gole zdobyli: kpt. mar. Rafał Studziński i st. mar. Artur Wypyszczak.


Dość długo kibice musieli czekać na pierwszą bramkę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Choć drugi rywal marynarzy w nowych rozgrywkach pucharowych odbiegał klasą od poprzedniego, reprezentacja Marynarki Wojennej dopiero w 70. minucie golem potwierdziła swoją dużą przewagę na boisku. Bramkę strzelił kpt. mar. Rafał Studziński. Tuż po bramkowej akcji marynarze mogli strzelić szybko kolejnego gola. Jednak zawodnik z Rokitnicy nieprzepisowo powstrzymał wybiegającego sam na sam z bramkarzem piłkarza z marynarskiej drużyny. Sędzia za faul taktyczny usunął gracza z przyjezdnej drużyny z boiska. Marynarze jednak dopiero w doliczonym czasie gry, w 91. minucie, wykorzystali przewagę liczebną na boisku – gola strzelił st. mar. Artur Wypyszczak.

W pierwszej rundzie wojskowa drużyna już do przerwy prowadziła 3:0 z B-klasowym Gryfem. W starciu ze słabszym rywalem z Rokitnicy marynarze mieli jednak słabszy dzień. – Zabrakło nam skuteczności. Nie potrafiliśmy długimi, dokładnymi podaniami osiągnąć przewagi na boisku – mówi kapitan reprezentacji Marynarki Wojennej kmdr ppor. Robert Rachwał. – Wynik był lepszy od gry. Ale cieszę się ze zwycięstwa i czekamy na wyniki losowania meczów w III rundzie – dodaje komandor.

18 września rozegrane zostanie ostatnie spotkanie II rundy Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej – Gdańsk. Jednak marynarze już nie mogą doczekać się losowania i poznania swojego kolejnego rywala, z którym powalczą o awans do czwartej rundy.

W pojedynku z GTS Rokitnica marynarze grali w składzie: ppor. mar. Przemysław Plewiński  – kmdr ppor. Adam Ściechowicz, kmdr ppor. Robert Rachwał, mat Marek Stenka, ppor. mar. Tomasz Żołądek – mar. Maciej Kosicki, st. mar. Ireneusz Siewert (od 40. min chor. mar. Przemysław Łoś), kpt. mar. Rafał Studziński (od 70. min kmdr ppor. Cezary Adamiec), mar. Grzegorz Włodarski (od 75. min chor. mar. Zbigniew Sękowski) – kpt. mar. Marek Pawlak (od 60. min st. mar. Marek Pelikan), st. mar. Artur Wypyszczak.

szus

autor zdjęć: Krzysztof Żakowski

dodaj komentarz

komentarze


Wojna pod lupą
Na straży odporności Polski
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Polski wkład w operację „Overlord”
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Atak w Porcie Elbląg
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Apetyt Smoka rośnie
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Orka dobiła do brzegu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Sojusznicza medycyna pola walki
Wsparcie ma znaczenie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Ramię w ramię z Amerykanami
Sportowe jubileusze
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Priorytety na szczyt NATO
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Podróż w ciemność
„Strzała weterana” spaja środowisko
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Ważne decyzje w Brukseli
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Zbrodnicza farsa
Równanie z „Iksem”
PKW Irak zostaje w Jordanii
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Niebo bez dominacji
Śmierć w sercu Azji
Bez zmian w emeryturach
Mewa pisze historię
Strzelać jak Polacy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Cyberparasol nad wyborami
Mundur, medale i duma
Sprawdzian charakteru
Poznański gen wolności
Zasadzka w leśnych ostępach
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Okręt skrojony na Bałtyk
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Przerzut Abramsów do Lublina
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Szermierze i pięściarki na podium
Twardy ma moc

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO