moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze na Memoriale Kamili Skolimowskiej

Złoty medalista w rzucie młotem z Moskwy Niemiec Robert Harting nie dał okazji do rewanżu wicemistrzowi st. kpr. Piotrowi Małachowskiemu. Podczas IV Memoriału Kamili Skolimowskiej rozegranego w Warszawie Polak znów był drugi. Dobrze w biegu na 800 metrów wypadł szer. Marcin Lewandowski. W mityngu poświęconym zmarłej mistrzyni olimpijskiej wzięło udział m.in. 15 medalistów ostatnich mistrzostw świata.

Paweł Fajdek – złoty medalista z Moskwy w rzucie młotem – w Warszawie musiał uznać wyższość mistrza londyńskich igrzysk.

Lekkoatletyczny mityng poświęcony pamięci zmarłej cztery lata temu mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem odbył się na stadionie Orła w Warszawie. Na imprezie nie zabrakło m.in. aktualnych mistrzów świata w tej konkurencji. Rosjanka Tatiana Łysienko wynikiem 72,20 m zajęła drugie miejsce, a triumfowała Anita Włodarczyk. Polka tym samym zrewanżowała się mistrzyni świata za porażkę w Moskwie. Nasza zawodniczka jako jedyna posłała dysk poza granicę 75 metrów – na odległość 75,78 m. Drugie miejsce zajął też mistrz świata z Łużnik Paweł Fajdek. Tym razem rewanż za Moskwę udał się mistrzowi olimpijskiemu z Londynu. Węgier Krisztián Pars triumfował z wynikiem 80,43 m. Paweł Fajdek posłał młot na odległość 79,92 m.

Sporo emocji towarzyszyło kolejnemu pojedynkowi dwóch najlepszych w tym sezonie dyskoboli świata. Mistrz świata z Moskwy, Niemiec Robert Harting nie dał okazji do rewanżu wicemistrzowi Piotrowi Małachowskiemu. „Machałek”, który w tym roku przoduje na liście z najlepszymi wynikami na świecie, był – podobnie jak na moskiewskich Łużnikach – drugi. Niemiec wynikiem 68,60 m już w pierwszej kolejce poprawił rekord Memoriału Kamili Skolimowskiej. Zawodnik wrocławskiego Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk i Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu w najlepszej próbie uzyskał 67,07 m. Trzecie miejsce zajął wicemistrz olimpijski z Londynu Ehsan Hadadi. Irańczyk rzucił dysk na odległość 64,78 m.

Szer. Jakub Szyszkowski w tym roku pobił rekord Polski młodzieżowców, który przed laty ustanowił Tomasz Majewski oraz m.in. wywalczył tytuł mistrza Europy do lat 23.

W konkursie kulomiotów triumfował Czech Ladislav Prášil (uzyskał 21,09 m) przed Kanadyjczykiem Dylanem Armstrongiem (21,02 m) i naszym mistrzem olimpijskim Tomaszem Majewskim (20,21 m). Piąty był reprezentant WZS Wrocław i WKS Śląsk szer. Jakub Szyszkowski (19,23 m). Mistrz Europy w kategorii do lat 23 wyprzedził Amerykanina Christiana Cantwella, który zakończył konkurs z wynikiem 18,88 m. W dodatkowo rozegranym pokazowym konkursie pchnięcia pięciokilogramową kulą triumfował Majewski (24,59 m) przed Armstrongiem (24,12 m) i Szyszkowskim (23,10 m).

W biegu na 800 metrów najszybszy był wicemistrz świata z Moskwy Amerykanin Nick Symonds. Triumfował z czasem 1 min 44,79 s. Drugie miejsce zajął szer. Marcin Lewandowski, który w Moskwie był czwarty. Zawodnik z bydgoskiego WZS biegł 1 min 44,97 s. Trzecie miejsce zajął Adam Kszczot (1.46,07), szóste – st. szer. Bartosz Nowicki (1.49,79), a siódme – st. szer. Mateusz Demczyszak (1.50,30).

W rywalizacji czterystumetrowców najlepszym z Polaków był również żołnierz. Aktualny mistrz Polski st. szer. Marcin Marciniszyn z WZS Wrocław, z czasem 46,69 s, został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Szósty był natomiast mar. Kacper Kozłowski (46,99 s). Wszystkie miejsca na podium zajęli Jamajczycy. Pierwszy był Nicholas Maitland (45,87 s), drugi – Rusheen McDonalnd (45,89 s), a trzeci – Dane Hyatt (46,51 s).

W sprincie na 100 metrów najlepszy wynik uzyskała reprezentantka Jamajki Carrie Russell (11,01 s). Druga była jej koleżanka Natasha Morrison (11,19 s), trzecia – st. szer. Ewelina Ptak (11,57 s), czwarta – st. mar. Marta Jeschke (11,58 s), a piąta – szer. Weronika Wedler (11,66 s). W biegu na 100 metrów mężczyzn triumfował wicemistrz świata z Moskwy w sztafecie 4x100 m Amerykanin Mike Rodgers (10,06 s), a żołnierze zajęli miejsca: 4. – szer. Robert Kubaczyk (10,77) i 5. – st. szer. Kamil Masztak (10,82 s ). Ten ostatni znalazł się w składzie sztafety międzynarodowej, która wygrała memoriałowy bieg 4x100 m. Sprinter z poznańskiego WZS oraz Ameet Webb, Kim Collins i Wallace Speramon uzyskali czas 39,51 s. Druga była sztafeta Jamajki, a trzecia reprezentacja Polski.

Kibice na stadionie Orła gorąco oklaskiwali też Artura Nogę, nowego rekordzistę Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Podczas IV Memoriału Kamili Skolimowskiej poprawił on o 0,01 s najlepszy wynik w historii polskiej lekkiej atletyki, który należał do chorążego z bydgoskiego Zawiszy – Artura Kohutka. W 2012 roku Artur Noga wyrównał rekord ustanowiony przez płotkarza z Bydgoszczy, a od 25 sierpnia jest już samodzielnym liderem płotkarskiego rankingu.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze

~mikus
1377545700
Brawo kula !
2E-51-D1-B9

Kto zostawia ślady w sieci
 
Nowe laboratorium WAT
The Army Enters the Frame
Z archiwum „Szarego”
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Klasy wojskowe po nowemu
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Terytorialsi za oceanem
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Wojskowy śmigłowiec dyżuruje w Zakopanem
Zbrojeniówka pod nowym nadzorem
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Sierż. Artur Pelo i Patrycja Bereznowska najlepsi w Maratonie Komandosa
Gorące obrady NATO w Londynie
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Leopardy na Podkarpaciu
Na ASzWoj ruszyły studia generalskie
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
Kontenery dla Wisły
Volhynian Lion Hearts
„Błękitni” lecą do Afganistanu
Defense Without Politics
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Ostre strzelanie artylerzystów
Wirtualna batalia w obronie sojusznika
Długa droga do wolności – sensacyjny tunel na terenie Polski
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
Los Polski naszym losem
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Włosko-polski sojusz kosmiczny
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce
Razem się szkolą, razem walczą
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
Pierwszy poległy pilot Września ’39
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Wybory do gremiów przedstawicielskich
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
„Defender Europe 20”, czyli amerykańskie manewry w Europie
Szwedzki baypass przed „Orką”
Nowe maszyny w LAW
Holownik „Semko” stanął na wodzie
Klucz do dobrych relacji
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
Wrocław czeka na Amerykanów
Unwanted Treaty
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Paczki dla kresowiaków
Trudna droga

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO