moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Szkoła Orląt” przyjmie więcej cywilnych studentów

Dęblińska uczelnia przygotowała 129 dodatkowych miejsc dla kandydatów na studia cywilne. Walczyć można o indeks m.in. na lotnictwie i kosmonautyce oraz logistyce. Czas na składanie dokumentów upływa na początku września.


Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych pierwszą rekrutację przeprowadziła już w lipcu. Wówczas na chętnych na studia w Dęblinie czekało 570 miejsc. – Zainteresowanie studiami u nas było jednak tak duże, że postanowiliśmy zwiększyć limity przyjęć – mówi płk rez. dr inż. Michał Burek, prorektor ds. kształcenia i studenckich.

Maturzyści i absolwenci innych szkół wyższych mogą się ubiegać o indeksy na studiach inżynierskich i licencjackich oraz magisterskich. W pierwszym przypadku na studia stacjonarne dokumenty można składać do 6 września. Do wyboru są cztery kierunki: lotnictwo i kosmonautyka (20 miejsc), nawigacja (12 miejsc), bezpieczeństwo narodowe (14 miejsc) oraz logistyka (15 miejsc).

Z kolei na studiach magisterskich uczelnia przygotowała w sumie 68 miejsc – 37 na lotnictwie i kosmonautyce oraz 31 na bezpieczeństwie narodowym. Chętni mają czas do 13 września, by złożyć dokumenty.

Największe szanse mają osoby z dobrymi ocenami z matematyki, fizyki i języka angielskiego. A w przypadku kandydatów na kierunek lotniczy dodatkowo premiowane będzie udokumentowane doświadczenie lotnicze.

129 dodatkowych miejsc, które dla chętnych przygotowała „Szkoła Orląt”, oznacza, że w październiku naukę będzie mogło rozpocząć niemal 700 osób. – Studia są trudne i wymagające. Nie każdy jest w stanie sobie poradzić, zostają najlepsi – zaznacza prorektor.

Ci, którzy ukończą uczelnię, mają szansę na stabilne miejsca pracy. – Kształcimy w wąskich specjalnościach, związanych z szeroko rozumianym lotnictwem i przemysłem lotniczym. Ze względu na rozwój branży, w tym transportu lotniczego, zapotrzebowanie na takich specjalistów jest duże. Niektórzy z naszych studentów już otrzymują propozycje pracy – mówi prorektor płk Michał Burek.

Ci, którzy ukończą cieszący się największą popularnością kierunek lotniczy, mogą zostać pilotami lub inżynierami awionikami. Absolwenci nawigacji zatrudnienia mogą szukać w jednostkach nadzoru lotniczego, firmach, które projektują lub wdrażają systemy nawigacyjne, oraz jako kontrolerzy ruchu lotniczego. W znalezieniu pracy może pomóc także doświadczenie, jakie studenci tego kierunku zyskują podczas praktyk, np. na lotniskach.

Specjalista bezpieczeństwa powietrznego może dostać posadę w instytucjach związanych z obronnością, portach lotniczych bądź w resorcie obrony i MSW. Logistycy natomiast mogą szukać pracy w przemyśle obronnym, np. w zakładach produkcyjnych, jednostkach remontowych i bazach lotniczych.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia muszą zarejestrować się na stronie uczelni.

Potem bezpośrednio w dziekanacie lub listownie muszą złożyć następujące dokumenty: kopię świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis albo kserokopię z poświadczeniem zgodności z oryginałem), kopię dowodu osobistego lub paszportu (cudzoziemcy), a w przypadku osób posiadających Kartę Polaka – kopię paszportu oraz Karty Polaka, podpisany kwestionariusz osobowy (dostępny na stronie uczelni) oraz cztery aktualne fotografie. Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia drugiego stopnia dodatkowo muszą złożyć kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych z poświadczeniem zgodności z oryginałem (albo oryginał lub odpis). Ponadto należy dołączyć dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł.

PG

autor zdjęć: Damian Figaj

dodaj komentarz

komentarze


Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
 
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Defendery 2019 – część 4
Dead to the World
Pamięć o tragedii
Polscy weterani i książę Harry
Agresja sowieckiego kolosa
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Polscy nurkowie na Islandii
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Śląskie sceny z życia
A Torn Subcontinent
Wojsko wraca do Łomży
Sprawdzają Brutusa
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Walka i dyplomacja
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Rozpoczynamy nową erę
Klasy wojskowe po nowemu
Cztery lata LITPOLUKBRIG
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Selekcja w pigułce
Stalin czekał i kalkulował
Umowa na Feniksy
Z maratonu programowania do wojska
Jedna misja, jeden zespół
Irańskie szachy
Chorwacki test polskich kadetów
GROM Challenge
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Terytorialsi na wysokościach
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Nowa misja i nowy sprzęt
Cienka niebieska linia
„Górale” zdobywają miasto
Thin Blue Line
Modernizacja starów 266
W Indiach mieli swój drugi dom
Głos (z) płonącej Warszawy
Iranian Chess Game
Modernizacja Sokołów
Samochód do desantowania
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Nowy wiceminister w MON
Oko na Europę
Polska nie pozostanie osamotniona
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO