moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Szkoła Orląt” przyjmie więcej cywilnych studentów

Dęblińska uczelnia przygotowała 129 dodatkowych miejsc dla kandydatów na studia cywilne. Walczyć można o indeks m.in. na lotnictwie i kosmonautyce oraz logistyce. Czas na składanie dokumentów upływa na początku września.


Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych pierwszą rekrutację przeprowadziła już w lipcu. Wówczas na chętnych na studia w Dęblinie czekało 570 miejsc. – Zainteresowanie studiami u nas było jednak tak duże, że postanowiliśmy zwiększyć limity przyjęć – mówi płk rez. dr inż. Michał Burek, prorektor ds. kształcenia i studenckich.

Maturzyści i absolwenci innych szkół wyższych mogą się ubiegać o indeksy na studiach inżynierskich i licencjackich oraz magisterskich. W pierwszym przypadku na studia stacjonarne dokumenty można składać do 6 września. Do wyboru są cztery kierunki: lotnictwo i kosmonautyka (20 miejsc), nawigacja (12 miejsc), bezpieczeństwo narodowe (14 miejsc) oraz logistyka (15 miejsc).

Z kolei na studiach magisterskich uczelnia przygotowała w sumie 68 miejsc – 37 na lotnictwie i kosmonautyce oraz 31 na bezpieczeństwie narodowym. Chętni mają czas do 13 września, by złożyć dokumenty.

Największe szanse mają osoby z dobrymi ocenami z matematyki, fizyki i języka angielskiego. A w przypadku kandydatów na kierunek lotniczy dodatkowo premiowane będzie udokumentowane doświadczenie lotnicze.

129 dodatkowych miejsc, które dla chętnych przygotowała „Szkoła Orląt”, oznacza, że w październiku naukę będzie mogło rozpocząć niemal 700 osób. – Studia są trudne i wymagające. Nie każdy jest w stanie sobie poradzić, zostają najlepsi – zaznacza prorektor.

Ci, którzy ukończą uczelnię, mają szansę na stabilne miejsca pracy. – Kształcimy w wąskich specjalnościach, związanych z szeroko rozumianym lotnictwem i przemysłem lotniczym. Ze względu na rozwój branży, w tym transportu lotniczego, zapotrzebowanie na takich specjalistów jest duże. Niektórzy z naszych studentów już otrzymują propozycje pracy – mówi prorektor płk Michał Burek.

Ci, którzy ukończą cieszący się największą popularnością kierunek lotniczy, mogą zostać pilotami lub inżynierami awionikami. Absolwenci nawigacji zatrudnienia mogą szukać w jednostkach nadzoru lotniczego, firmach, które projektują lub wdrażają systemy nawigacyjne, oraz jako kontrolerzy ruchu lotniczego. W znalezieniu pracy może pomóc także doświadczenie, jakie studenci tego kierunku zyskują podczas praktyk, np. na lotniskach.

Specjalista bezpieczeństwa powietrznego może dostać posadę w instytucjach związanych z obronnością, portach lotniczych bądź w resorcie obrony i MSW. Logistycy natomiast mogą szukać pracy w przemyśle obronnym, np. w zakładach produkcyjnych, jednostkach remontowych i bazach lotniczych.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia muszą zarejestrować się na stronie uczelni.

Potem bezpośrednio w dziekanacie lub listownie muszą złożyć następujące dokumenty: kopię świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis albo kserokopię z poświadczeniem zgodności z oryginałem), kopię dowodu osobistego lub paszportu (cudzoziemcy), a w przypadku osób posiadających Kartę Polaka – kopię paszportu oraz Karty Polaka, podpisany kwestionariusz osobowy (dostępny na stronie uczelni) oraz cztery aktualne fotografie. Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia drugiego stopnia dodatkowo muszą złożyć kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych z poświadczeniem zgodności z oryginałem (albo oryginał lub odpis). Ponadto należy dołączyć dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł.

REKLAMA

PG

autor zdjęć: Damian Figaj

dodaj komentarz

komentarze


Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
 
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Nowy tor przeszkód zawiszaków
Agent w generalskich szlifach
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Sukcesy sportowców w mundurach
Army of Medics
Na zakupy do sklepu AMW
Nowy wiceminister w MON
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Pracowity tydzień flotylli
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Online z mistrzami sportu
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Obradowała Rada Gabinetowa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
ORP „Orzeł”. Jak zaginął?
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Gotowi na „Defendera”
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Partyzanci rozgromili ubeków
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Podchorążowie za sterami Bielików
Co z tegorocznym MSPO?
MBDA w walce o „Narew”
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Na misjach święta inne niż zwykle
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Terytorialsi nie stracą dodatku
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Poszukiwania Magneto
Wojsko przeciw wirusowi
NATO walczy z koronawirusem
F-16 kończą misję w Estonii
„Spartan” znów na Mazurach
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Patrioty z polskimi przyczepami
Pilot F-16 oślepiony laserem
Widzieć i nie być widzianym
Polskie porty bardziej otwarte
Rubiny w walce z epidemią
Ćwiczenia z torpedą
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Specjalsi świętują
Białe noce podhalańczyków
Amerykanie odmładzają F-16
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Przeciwlotnicza Sona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO