moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Brąz judoków na mistrzostwach świata

Sukces polskich sportowców w Kazachstanie. W turnieju drużynowym 35. Wojskowych Mistrzostw Świata w Astanie reprezentanci wojska wywalczyli brązowy medal. Nasi judocy w pojedynku o trzecie miejsce wygrali 3:2 z Iranem.

St. szer. Łukasz Błach (z lewej) na tatami w Rio de Janeiro.

O medale walczyło trzynaście reprezentacji męskich i sześć kobiecych. W drodze do medalu biało-czerwoni w składzie: st. szer. Mariusz Janicki, st. szer. Sebastian Janicki, st. szer. Łukasz Błach, st. mar. Robert Krawczyk, st. szer. Janusz Wojnarowicz i rezerwowy – st. szer. Kacper Larem najpierw pokonali 3:2 reprezentantów gospodarzy. W drugim meczu Polacy wygrali 4:1 z Chińczykami. Niestety, w półfinale nasi judocy trafili na Brazylijczyków – złotych medalistów V Letniej Olimpiady Wojskowej w Rio de Janeiro (2011 r.). Po zaciętym pojedynku podopieczni st. sierż. Mirosława Wolszczaka i st. sierż. Dariusza Tabisza musieli uznać wyższość rywali. Brazylijczycy wygrali 3:2 i awansowali do finału.

Biało-czerwonym pozostała walka o brązowy medal z reprezentantami Iranu. Żołnierze z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu i Gdyni wygrali 3:2 i podobnie jak przed dwoma laty w Rio de Janeiro stanęli na trzecim stopniu podium. W Brazylii w pojedynku o brąz Polacy wygrali 4:1 z Austriakami, a w półfinale również przegrali 2:3 z Brazylijczykami. W Rio de Janeiro nasi judocy walczyli również z reprezentantami Iranu – w fazie grupowej pokonali ich 4:1.

Mistrzostwa w Astanie zakończą się 7 lipca. Po turnieju drużynowym judocy rozpoczynają walkę o medale w rywalizacji indywidualnej.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Władze USA zapowiadają poważne zmiany w amerykańskiej armii
Kircholm 1605
W poszukiwaniu majora Serafina
Carl-Gustaf przemówił
Unia chce zbudować „mur dronowy"
Kawaleria pancerna spod znaku 11
GROM. Kulisy selekcji do jednostki specjalnej
RAF nad Polską. Cel: patrolować i odstraszać
Zjednoczyć wysiłek w przeciwdziałaniu presji migracyjnej
Mity i manipulacje
Kopuła nad bewupem
W wojsku orientują się najlepiej
Kraków – strategiczne centrum wojskowej medycyny
Trwa dobra passa reprezentantów Wojska Polskiego
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Weterani pamiętają
Maratońskie święto w Warszawie
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Koniec dzieciństwa
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Leopardy i Rosomaki pokonały Odrę
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Okiełznać Borsuka
Wyspa komandosów i walka z morskim żywiołem
Rój bezzałogowców nad Orzyszem
Czarna taktyka terytorialsów
Polskie „Tygrysy” nagrodzone w Portugalii
Koniec pewnej epoki
Europa ma być zdolna do obrony
Polski „Wiking” dla Danii
Medycyna na trudne czasy
POLMARFOR, czyli dowodzenie na Bałtyku
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Abolicja dla ochotników
Pływali jak morscy komandosi
Pocisk o chirurgicznej precyzji
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
Terytorialsi ćwiczyli taktykę i walkę z pożarem
Żołnierze testują nowoczesne drony. To polska robota
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
Dzień Bezpieczeństwa na Baltexpo
Natowska sieć rurociągów obejmie Polskę
Dziki na Legwanach
Jednym głosem w sprawie obronności
Na Baltexpo o bezpiecznym morzu
Lubuscy pancerniacy sforsują Odrę
Drony w natarciu
Historia jest po to, by z niej czerpać
Rekompensaty na nowych zasadach
Kaczka wodno-lądowa (nie dziennikarska)
Polsko-unijne rozmowy o „murze dronowym”
Terytorialsi dłużej będą wspierać Straż Graniczną
Speczespół wybierze „Orkę”
„Road Runner” w Libanie
Wyzwaniem – czas
Terytorialsi w akcji
Brytyjczycy na wschodniej straży

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO