moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Warszawa za Pragą w turnieju piłkarskim

Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa zajęła drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju „Miltropa Cup 2013”. W imprezie, której gospodarzem była Bratysława, udział wzięło sześć drużyn reprezentujących stołeczne garnizony. Piłkarze z Warszawy wygrali cztery mecze i dwa zremisowali. Lepszy bilans spotkań miała tylko ekipa z Pragi.

Turniej Piłki Nożnej Garnizonów Stołecznych w Bratysławie rozegrano w dwa dni systemem „każdy z każdym”. Drużyny w składzie sześciu zawodników w polu i jeden bramkarz walczyły o punkty na połowie pełnowymiarowego boiska. Mecze były rozgrywane w systemie dwa razy po 15 min. O zwycięstwo rywalizowało sześć wojskowych reprezentacji i jedna cywilna – sponsora imprezy. Sponsorzy z Kia Žilina zajęli trzecie miejsce w turnieju, a kolejne – reprezentacje garnizonów: Budapeszt, Lublana, Bratysława i Berlin.

Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpiła w „Miltropa Cup 2013” w składzie: bramkarz – st. szer. Paweł Samerdak (Pułk Ochrony w Warszawie); obrońcy – sierż. Paweł Walkowski (15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia), mjr Paweł Rakoczy (Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego), st. szer. Arkadiusz Czarnocki (Pułk Ochrony w Warszawie); pomocnicy – st. chor. Krzysztof Szczotka (Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego), st. chor. Jarosław Blecha, szer. Maksymilian Sochacz (obaj Pułk Ochrony w Warszawie), szer. Norbert Wasiewicz (10 Wrocławski Pułk Dowodzenia), szer. Jacek Sujka (15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia); napastnicy – szer. Łukasz Kłosowski (Pułk Ochrony w Warszawie) i st. szer. Adrian Szarek (10 Warszawski Pułk Samochodowy). Grającym trenerem reprezentacji był st. chor. Krzysztof Szczotka. Organizatorzy turnieju w każdej drużynie wybierali najlepszego zawodnika. W polskiej wyróżniono szer. Jacka Sujkę.

Wicemistrzowie turnieju „Miltropa Cup 2013”, w górnym rzędzie od lewej: st. chor. Krzysztof Szczotka, st. chor. Jarosław Blecha, szer. Maksymilian Sochacz, sierż. Paweł Walkowski, szer. Łukasz Kłosowski i st. szer. Paweł Samerdak; w dolnym rzędzie od lewej: mjr Paweł Rakoczy, st. szer. Adrian Szarek, szer. Norbert Wasiewicz, szer. Jacek Sujka i st. szer. Arkadiusz Czarnocki.

W pierwszym dniu turnieju reprezentacja DGW rozegrała trzy spotkania. W inauguracyjnym Polacy pokonali 3:2 drużynę sponsora turnieju, a bramki dla zespołu z Warszawy zdobyli: Sochacz, Szarek i Walkowski. W drugim meczu warszawska drużyna wygrała 4:1 z reprezentacją Garnizonu Berlin. Gole Niemcom strzelili: Blecha, Kłosowski, Walkowski i Sujka. Trzeci pojedynek podopieczni trenera Szczotki wygrali 4:0. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy Polacy pokonali reprezentację gospodarzy, a bramkarz z Bratysławy wyjmował piłkę z siatki po trafieniach: dwóch Wasiewicza i po jednym Sujki i Szczotki.

Drugi dzień zawodów drużyna z Warszawy rozpoczęła od spotkania z wicemistrzami z poprzedniej edycji „Miltropa Cup” – Czechami. – Mecz z reprezentacją Garnizonu Praga rozpoczął się po naszej myśli. Szybko pierwszego gola strzelił szer. Sochacz, a potem staraliśmy się dyktować Czechom warunki gry. Udawało nam się to przez większą część meczu – relacjonuje st. szer. Arkadiusz Czarnocki. – Niestety, dwie minuty przed końcem spotkania drużyna z Pragi wyrównała. Do końcowego gwizdka sędziego wynik już nie uległ zmianie i jak się później okazało ten remis okazał się zwycięski dla Czechów – dodaje piłkarz z Pułku Ochrony w Warszawie.

Po meczu z zespołem z Pragi reprezentacja DGW zmierzyła się ze zwycięzcami turnieju z 2012 roku – drużyną ze Słowenii. – To spotkanie było najbardziej zacięte z rozegranych w Bratysławie. Przy stanie 2:2, po bramkach strzelonych przez Szarka i Kłosowskiego, w ostatniej sekundzie meczu udało nam się strzelić zwycięskiego gola. Zdobył go płaskim strzałem szer. Sujka, a piłkę idealnie podał mu nasz grający trener – relacjonuje obrońca Czarnocki.

W ostatnim meczu Polacy zremisowali 1:1 z Węgrami. – Pierwszego gola zdobyli nasi rywale, ale szybko wyrównaliśmy. Bramkę strzelił chorąży Blecha, a asystę zaliczył trener. Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie. Niestety, zabrakło nam skuteczności. Piłki po naszych strzałach odbijały się od słupka i poprzeczki – mówi st. szer. Czarnocki.

Jeszcze jedno celne trafienie w meczu z Węgrami przyniosłoby reprezentacji DGW zwycięstwo w turnieju. Jednak drugie miejsce też jest dużym sukcesem drużyny z Warszawy, która do występu w Bratysławie przygotowywała się na dwutygodniowym zgrupowaniu we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska trenerzy Szczotka i st. chor. Tomasz Kożuchowski z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia wyłonili 11-osobową reprezentację spośród 28 żołnierzy.

szus

autor zdjęć: mjr Paweł Rakoczy, arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
 
Spadochroniarze otrzymali pojazdy do zrzutu
Powstanie Wojskowa Akademia Medyczna
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Klasy wojskowe po nowemu
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Komandos postrzelony podczas ćwiczeń
PGZ i Lockheed Martin zacieśniają współpracę
Defense Without Politics
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Projekt MON dla szkół
We Are All Darfur
Powstanie bez sukcesu
Sojusznicze siły ponownie pod polskim dowództwem
USA nie zacznie wojny z Iranem
Prezydent Duda w Hucie Stalowa Wola
Czas na Strategię Bezpieczeństwa Morskiego
They Train Together, They Fight Together
Upamiętnijmy generała Andersa i zdobywców Monte Cassino
Iran uderza w USA
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
PKW Orlik na straży bałtyckiego nieba
Dragoni na poligonie
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Ottokar-Brzoza będzie kołowy?
Misje na dłużej
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Misja wojownika
Podoficer po nowemu
Stepping out of the Shadow
95 lat temu zdecydowano o budowie Grobu Nieznanego Żołnierza
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Mobilne moździerze dla armii
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Ferie z WOT: ruszyła kolejna edycja
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Weterani trenują MMA
Polsko-łotewska „Zima”
Wojsko wzywa na kwalifikację
To nie mogło się udać, ale…
Nowy wiceminister w MON
Kajak idealny dla komandosa
Terytorialsi za oceanem
Podhalańczycy rozpoczynają natowski dyżur
Ostatni samochód Marszałka
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Beagle dla żołnierzy?
Strykery znów na Mazurach
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Bohaterskie Orlęta
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Network Intelligence
Obradowała Rada Gabinetowa
Arsenał Iranu
Buzdygan Internautów – czas na głosowanie
Głosuj na wojskowego sportowca roku
„Defender Europe 20”, czyli amerykańskie manewry w Europie
Aby pamięć o Monte Cassino była zawsze żywa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO