moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zegrze: Mistrzostwa Wojsk Lądowych rozpoczęte

4 czerwca 2013 roku w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu rozpoczęły się Mistrzostwa Wojsk Lądowych Grupy 4 w sporcie powszechnym.

Rozpoczęcia Mistrzostw dokonał komendant CSŁiI pułkownik Ireneusz Fura, który życzył zawodnikom powodzenia w rywalizacji, a także zwrócił uwagę na przestrzeganie warunków bezpieczeństwa podczas zawodów.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest p.o. zastępcy komendanta Centrum podpułkownik Mirosław Wysoczański, a kierownikiem zawodów major Krzysztof Karolak – kierownik Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu zegrzyńskiego Centrum. Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w następujących konkurencjach: bieg patrolowy, strzelanie z pistoletu wojskowego, strzelanie z karabinka kbk AK oraz pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej (OSF).


W zawodach uczestniczą reprezentacje sześciu jednostek wojskowych: 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania (występują gościnnie w ramach zgrupowania, nie będąc uczestnikiem Grupy 4 WL), 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa, 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa oraz Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza.

W dniu rozpoczęcia zawodów przeprowadzona została konkurencja z pokonywania ośrodka sprawności fizycznej, którą przeprowadził wykładowca Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu zegrzyńskiego Centrum kapitan Marek Grobel. Zawodnicy włożyli w pokonywanie OSF wiele wysiłku i zaangażowania, co dostarczyło trenerom oraz zgromadzonym widzom wielu emocji. Ostatecznie 7 najlepszych czasów w tej rywalizacji osiągnęli zawodnicy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, a indywidualnie najlepszy był niezawodny kapral Adam Marcinkowski z wynikiem 49,6 s. W podsumowaniu, nie biorąc pod uwagę 11 Dywizji, w tej konkurencji zwyciężyli żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Kolejny etap zawodów to strzelanie z karabinka kbk AK, które odbędzie się na strzelnicy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej.

Źródło: kpt. Krzysztof Baran

PZ

autor zdjęć: kpt. Krzysztof Baran

dodaj komentarz

komentarze


Razem na ratunek
„Horyzont” przeciw dywersji
Nowe Kraby w Sulechowie
Komplet medali wojskowych na ringu
Pewna inwestycja w niepewnych czasach
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Pociski rakietowe dla Husarzy
Wojsko ma swojego satelitę!
Zwrot na Bałtyk
AW149 made in Poland
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Polscy marynarze na misjach
Dzień wart stu lat
Wojskowy bus do szczęścia
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Udany start Peruna
The Darker, the Better
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Mundurowi z benefitami
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
107 lat polskiej Marynarki Wojennej
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Zwalczyć strach, rozwiać mity
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Plan na WAM
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Buzdygan dowódcy Żelaznej Dywizji wraca do gry
Wojsko na Horyzoncie
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Militarne Schengen
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
W krainie Świętego Mikołaja
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Po co wojsku satelity?
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Więcej Herculesów dla Abramsów
Obywatele chcą być #wGotowości
Pancerniacy jadą na misję
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Niebo pod osłoną
Nowe zasady dla kobiet w armii
Noc Dnia Podchorążego
Gdy ucichnie artyleria
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Kapral Bartnik mistrzem świata
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Gotowi na zagrożenia cyfrowe
Okręt skrojony na Bałtyk
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Najdłuższa noc
Marynarze podjęli wyzwanie
Polski „Wiking” dla Danii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO