moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Problemy z F-35
USA. Okazało się, że spadochron w fotelach pilotów jest źle złożony, co stanowi istotne zagrożenie dla ich życia. „Maszyny muszą czekać na przepakowanie spadochronów, a to potrwa co najmniej dziesięć dni”, stwierdziła Laurie Quincy, przedstawicielka Lockheeda Martina.

 

Jeszcze trzy F-35 z wadliwymi spadochronami znajdują się na linii produkcyjnej tej firmy. Pentagon wraz z LM wydali oświadczenie, że winę ponosi brytyjska firma Martin Baker produkująca fotele katapultowane. Z powodu źle przygotowanych procedur montażu w niewłaściwej kolejności składano czasze spadochronów. Moduł ze spadochronem trzeba zatem wysłać do Anglii i czekać na zamiennik.

Sekretarz obrony Leon Panetta ogłosił kolejne spowolnienie w budowie myśliwców. Chodzi o to, żeby dać więcej czasu na testy, co pozwoli uniknąć późniejszego kosztownego usuwania usterek. Pentagon jest zdeterminowany kontynuować program F-35, mimo że dawno przekroczono zakładane koszty i terminy. Pierwotnie maszyny miały trafiać do wojska już od 2015 roku, tymczasem Departament Obrony zadecydował, że dostawy pierwszych seryjnych 179 samolotów F-35 nastąpią po 2017 roku.

dodaj komentarz

komentarze


Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Polsko-estońska współpraca
Równanie z „Iksem”
Sprawdzian na Bornholmie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Wypadek w PKW UNIFIL
WAT wzmacnia „opelotkę”
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Polski wkład w San
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Początek wielkiej historii
Groźny incydent w Libanie
Ochrona lasu dla obronności
Desant na Odrze
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Od cyberkursu po mundurówkę
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
NATO i USA o Iranie
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Bez zmian w emeryturach
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Husarze już w Polsce!
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Syndrom Karbali
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Czerwieńsze będą…
Generał z cienia
Adaptacja i realizm
Biało-czerwona na Monte Cassino
Witajcie w domu, Husarze!
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wojsko zaprasza rodziny
Jak wojsko chroni lotniska?
Sprawdzian dla zawiszaków
Huta Częstochowa bliżej wojska
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Poznaj tajemnice Husarza
Marsz prawdę ci powie
Polsko-kanadyjska współpraca
Ryś w boksie
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Czekamy na F-35
Symbol skupiający wiele znaczeń
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Bieg ku pamięci bohaterów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO