moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trzy gole majora Zbąskiego i trzy punkty Twardego

Twardy Świętoszów wygrał 4:0 pojedynek na własnym boisku z Pogonią Świerzawa. Trzy bramki strzelił dla wojskowych major Leszek Zbąski. Wiceprezes klubu ze Świętoszowa wpisał się na listę strzelców w 5., 60. i 74. min. Czwartego gola zdobył w 20. min Błażej Strugaru. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek wojskowi zajmują piąte miejsce w tabeli.


Mjr Leszek Zbąski (pierwszy z prawej) w meczu z liderem rozgrywek z Bolesławca.

Wiceprezes Twardego pojawił się od pierwszej minuty na boisku w miejsce „etatowego” napastnika wojskowych szer. Marcina Łojki, który z powodu czerwonej kartki otrzymanej w poprzedniej kolejce został karnie odsunięty od spotkania z drużyną ze Świerzawy. Major Leszek Zbąski popisał się znakomitą skutecznością i, jak śmiali się po meczu zawodnicy i działacze Twardego, pokazał młodszym kolegom, jak powinno się strzelać bramki. – Marcin Łojko w tej rundzie zdobył tylko dwa gole. Prezes tylko w jednym meczu pobił jego wynik – mówi kierownik drużyny Twardego mł. chor. Władysław Sadowski. Drugiego gola w rundzie rewanżowej strzelił również Błażej Strugaru – zawodnik, którego ostatnio wojskowi wypożyczyli z B-klasowej drużyny z okręgu lubuskiego. – Ten chłopak ma „papiery” do grania. Musimy się postarać o to, aby został u nas na dłużej – chwali młodego piłkarza (rocznik 1994), pozyskanego ze Sparty Miodnica, chorąży.

Wojskowi z pokonaniem drużyny, z którą na wyjeździe zremisowali 1:1, na boisku w Osiecznicy nie mieli żadnych problemów. Goście nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką bronioną przez st. szer. Marcina Kozdronia. Drużyna Twardego mogła skarcić Pogoń jeszcze większą liczbą strzelonych goli, ale w kilku sytuacjach wojskowi razili nieskutecznością. Tylko zmiennik wiceprezesa Zbąskiego – Mariusz Dęmczar, który wszedł na ostatnie 14 min spotkania, miał dwie wyśmienite okazje do wpisania się na listę strzelców. Dobrą sytuację zmarnował również strzelec jedynej bramki dla Twardego w meczu w Świerzawie szer. Łukasz Rudyk.

Zwycięstwo nad Pogonią było trzynastym meczem w tym sezonie, w którym wojskowi wywalczyli trzy punkty. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek Twardy zajmuje z 43 pkt. piątą lokatę. Tyle samo punktów zgromadziła zajmująca czwartą pozycję jedenastka Leśnika Osiecznica. Obie drużyny z gminy Osiecznica spotkają się 23 czerwca w kolejce zamykającej rozgrywki w sezonie 2012/2013. Do trzeciego Piasta Wykroty zespoły Leśnika i Twardego mają 4 pkt. straty.

* * * * *
W pojedynku z Pogonią zespół Twardego wystąpił w składzie: st. szer. Marcin Kozdroń – Piotr Rudek, szer. Andrzej Siciński, Bogumił Kosiorski, st. szer. Janusz Szkarapat – Dominik Kościelny, st. szer. Daniel Szkarapat, Przemysław Czernecki (od 56. min Dominik Pelczarski), szer. Łukasz Rudyk – mjr Leszek Zbąski (od 76. min Mariusz Dęmczar), Błażej Strugaru.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Przekuwanie pomysłów w produkty
Lekcja 3 Maja
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Adaptacja i realizm
Zbrodnia bez kary
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Powrót WAM-u
Buty wojskowe z logo producenta – jest rozporządzenie MON-u
Fińska armia luzuje rygory
Gotowi do działania
Bieg ku pamięci bohaterów
Wypadek w PKW UNIFIL
Polska będzie produkować Pantery
Wicepremier apeluje o jedność
Awanse w Dniu Flagi
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Kosmiczne oko armii
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Nauki i nauczki z Afganistanu
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Początek wielkiej historii
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
New Approach to Military Reserve
Zmiana warty w Szkole Orląt
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Borsuki w okopach
Desant, konie i czołgi…
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
„Huragan” na kursie
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Marynarz w koreańskim tyglu
JWK trenuje na paralotniach
Od cyberkursu po mundurówkę
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Groźny incydent w Libanie
Centrum pomocy i opieki
Dwunasty Husarz w powietrzu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zbrodnia i kłamstwo
Syndrom Karbali
Świat się zbroi na rekordową skalę
Pasja i fart
Wielkie serce K9
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Polsko-czeski zespół tuż za podium na Locked Shields ’26
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Okiełznać Rosomaka
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Wielkie skakanie w Nowym Glinniku
Rzeźnik w rękach GROM-u
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Miliardy złotych na miny przeciwpancerne
NATO i USA o Iranie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO