moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zaprzeczenie
AFGANISTAN-FRANCJA. Minister spraw zagranicznych Alain Juppé oświadczył 24 stycznia w parlamencie, że Francja nie wycofa do końca tego roku wojsk z Afganistanu, podała AFP.

Sugestie, że może to nastąpić, pojawiły się po tym, gdy 20 stycznia w bazie operacyjnej Gwan w prowincji Kapisa, na wschodzie tego kraju, miejscowy żołnierz zastrzelił czterech nieuzbrojonych francuskich wojskowych. Trzech z nich służyło w 93 Pułku Artylerii Górskiej w Verces, a czwarty – w 2 Cudzoziemskim Pułku Saperów w Saint Christol. Piętnastu rannych Francuzów, w tym ośmiu ciężko, przewieziono do szpitali wojskowych w Bagram i Kabulu.

„Nie możemy poddać się panice, nie wolno nam mylić uporządkowanego wycofania z pospiesznym odwrotem”, stwierdził Juppé, odpowiadając na pytanie byłego premiera Laurenta Fabiusa.

Pojawiły się sprzeczne informacje o sprawcy ataku i jego motywach. Francuski minister obrony Gerard Longuet poinformował, że – jak dowiedział się w Kabulu – napastnik był wtyczką talibów w armii rządowej. Tymczasem źródła w afgańskich służbach bezpieczeństwa twierdzą, że motyw był inny. Zabójca w trakcie przesłuchania miał stwierdzić, że impulsem do ataku stał się film wideo pokazujący, jak amerykańscy marines bezczeszczą ciała zabitych talibów.

Fot. MO Francji

dodaj komentarz

komentarze


Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Jak zbudować armię przyszłości
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Człowiek, który sprzedał ciszę
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Partnerstwo Polski i Litwy
Kurs dla pilotów Apache’ów czas start
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
Brzescy saperzy i prace rozbiórkowe
Nowy europejski czołg
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
Medale na lodzie i śniegu
Polskie „Delty” prawie w komplecie
W cieniu dumy floty
O bezpieczeństwie u prezydenta
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Góral z ORP „Gryf”
Maj polskich żywych torped
Piątka z czwartego wozu
Pucharowy medal na desce
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Co nowego w przepisach?
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Medyczny impas
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Polskie MiG-i dla Ukrainy
WOT wciąż pomaga w zwalczaniu skutków ataku zimy
PKW „Noteć” – koniec misji
Odpalili K9 Thunder
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
Więcej mocy dla Orki
Nowa lokalizacja 18 Brygady Zmotoryzowanej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Krok po kroku przez kwalifikacje
USA: chcemy Grenlandii
Warto iść swoją drogą
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
Dwie karetki dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą
Good Morning, Orka!
Dyrygent w mundurze
Na tronie mistrza bez zmian
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Czas podwodniaków
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Amerykański szogun

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO