moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Triatlonistki na podium

Bardzo dobrze rozpoczęły sezon triatlonistki z poznańskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. St. szer. Agnieszka Jerzyk wygrała zawody Pucharu Europy w Banyoles w Hiszpanii, a st. szer. Maria Cześnik była trzecia w imprezie Ironman, która odbyła się na Wyspach Dziewiczych.

Polskie triatlonistki podczas walki o medale na V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Brazylii (2011), gdzie wygrały rywalizację drużynową oraz wywalczyły dwa medale w klasyfikacji indywidualnej: złoty - st. szer. Agnieszka Jerzyk i brązowy - st. szer. Maria Cześnik.

Aktualna indywidualna mistrzyni wojskowych igrzysk st. szer. Agnieszka Jerzyk w hiszpańskim Banyoles na dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie, 40 km jazda rowerem i bieg na10 km) uzyskała czas 1 h 57 min 20 s (pływanie – 20,42; czas od wyjścia z wody do rozpoczęcia próby kolarskiej – 1,23; rower – 59,27; czas od zakończenia wyścigu kolarskiego do przygotowania do biegu – 0,42; bieg – 35,09). Wraz z Polką stanęły na podium dwie Hiszpanki: Ainhoa Murua (straciła do zwyciężczyni 36 s) i Tamara Gomez Garrido (ze stratą 44 s).

Polskie triatlonistki podczas walki o medale na V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Brazylii (2011), gdzie wygrały rywalizację drużynową oraz wywalczyły dwa medale w klasyfikacji indywidualnej: złoty - st. szer. Agnieszka Jerzyk i brązowy - st. szer. Maria Cześnik.

Po pływaniu Polka zajmowała dopiero 31. pozycję i miała ponad półtorej minuty straty do prowadzącej Lucy Hall z Wielkiej Brytanii. W wyścigu kolarskim nasza reprezentantka odrobiła straty do czołówki. St. szer. Jerzyk przed dwoma tygodniami w Warszawie poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie o ponad pół minuty. Wyśmienite przygotowanie do sezonu od strony biegowej Polka potwierdziła w Banyoles, gdzie po około 2 km biegu objęła prowadzenie i nie oddała go już do samej mety.

Jej koleżanka z poznańskiego WZS st. szer. Maria Cześnik startowała natomiast w St. Croix, na największej wyspie wchodzącej w skład Wysp Dziewiczych. W zawodach na długich dystansach (1,9 km pływanie, 90 km jazda rowerem i bieg na 21,1 km) triumfowała Brytyjka Catriona Morrison przed reprezentantką Nowej Zelandii Joanną Lawn. Triumfatorka uzyskała czas 4 h 38 min 56 s. Drugą zawodniczkę na mecie wyprzedziła o 5 min 4 s. Polka finiszowała jako trzecia z wynikiem 4 h 45 min 48 s. Kończący rywalizację bieg na trasie półmaratonu pokonała w 1 h 32 min 20 s. Po wyścigu kolarskim Polka była na czwartej pozycji. Na odcinku biegowym na 12 km zawodniczka z poznańskiego WZS wyprzedziła jedną rywalkę i medalową pozycję utrzymała aż do mety.

Po udanych startach w Hiszpanii i w St. Croix Polki będą się przygotowywać do najważniejszych imprez w sezonie na zgrupowaniach w Sierra Nevada (st. szer. Jerzyk) i Portugalii (st. szer. Cześnik). Nasze triatlonistki będą walczyć m.in. w Mistrzostwach Europy na średnim dystansie w Barcelonie (19 maja) i w ME w Turcji (14–16 czerwca).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


The Darker, the Better
Ogień z Leopardów na Łotwie
Pewna inwestycja w niepewnych czasach
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
„Horyzont” przeciw dywersji
Debiut #wGotowości, czyli szlaki przetarte
Warto być wGotowości
Buzdygan dowódcy Żelaznej Dywizji wraca do gry
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Niebo pod osłoną
Brytyjczycy na wschodniej straży
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Komplet medali wojskowych na ringu
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Mundurowi z benefitami
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
W krainie Świętego Mikołaja
Krajowa produkcja amunicji
Gdy ucichnie artyleria
Plan na WAM
Militarne Schengen
Bezzałogowy nurek
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Nowe zasady dla kobiet w armii
Marynarze podjęli wyzwanie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Razem na ratunek
Bojowe Rosomaki dla podhalańczyków
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Pancerniacy jadą na misję
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Pilica w linii
Polski „Wiking” dla Danii
Wojskowy bus do szczęścia
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Udany start Peruna
Akademia Górniczo-Hutnicza w szeregach Cyber Legionu
Cywile zaskoczyli żołnierzy
Obywatele chcą być #wGotowości
Okręt skrojony na Bałtyk
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Sukces Polaka w biegu z marines
Dzień wart stu lat
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
Elementy Wisły testowane w USA
Orka po szwedzku
Początek „Ratownika”
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Kapral Bartnik mistrzem świata
Wojsko na Horyzoncie
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Wojsko Polskie stawia na bezzałogowce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO