moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Triatlonistki na podium

Bardzo dobrze rozpoczęły sezon triatlonistki z poznańskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. St. szer. Agnieszka Jerzyk wygrała zawody Pucharu Europy w Banyoles w Hiszpanii, a st. szer. Maria Cześnik była trzecia w imprezie Ironman, która odbyła się na Wyspach Dziewiczych.

Polskie triatlonistki podczas walki o medale na V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Brazylii (2011), gdzie wygrały rywalizację drużynową oraz wywalczyły dwa medale w klasyfikacji indywidualnej: złoty - st. szer. Agnieszka Jerzyk i brązowy - st. szer. Maria Cześnik.

Aktualna indywidualna mistrzyni wojskowych igrzysk st. szer. Agnieszka Jerzyk w hiszpańskim Banyoles na dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie, 40 km jazda rowerem i bieg na10 km) uzyskała czas 1 h 57 min 20 s (pływanie – 20,42; czas od wyjścia z wody do rozpoczęcia próby kolarskiej – 1,23; rower – 59,27; czas od zakończenia wyścigu kolarskiego do przygotowania do biegu – 0,42; bieg – 35,09). Wraz z Polką stanęły na podium dwie Hiszpanki: Ainhoa Murua (straciła do zwyciężczyni 36 s) i Tamara Gomez Garrido (ze stratą 44 s).

Polskie triatlonistki podczas walki o medale na V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Brazylii (2011), gdzie wygrały rywalizację drużynową oraz wywalczyły dwa medale w klasyfikacji indywidualnej: złoty - st. szer. Agnieszka Jerzyk i brązowy - st. szer. Maria Cześnik.

Po pływaniu Polka zajmowała dopiero 31. pozycję i miała ponad półtorej minuty straty do prowadzącej Lucy Hall z Wielkiej Brytanii. W wyścigu kolarskim nasza reprezentantka odrobiła straty do czołówki. St. szer. Jerzyk przed dwoma tygodniami w Warszawie poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie o ponad pół minuty. Wyśmienite przygotowanie do sezonu od strony biegowej Polka potwierdziła w Banyoles, gdzie po około 2 km biegu objęła prowadzenie i nie oddała go już do samej mety.

Jej koleżanka z poznańskiego WZS st. szer. Maria Cześnik startowała natomiast w St. Croix, na największej wyspie wchodzącej w skład Wysp Dziewiczych. W zawodach na długich dystansach (1,9 km pływanie, 90 km jazda rowerem i bieg na 21,1 km) triumfowała Brytyjka Catriona Morrison przed reprezentantką Nowej Zelandii Joanną Lawn. Triumfatorka uzyskała czas 4 h 38 min 56 s. Drugą zawodniczkę na mecie wyprzedziła o 5 min 4 s. Polka finiszowała jako trzecia z wynikiem 4 h 45 min 48 s. Kończący rywalizację bieg na trasie półmaratonu pokonała w 1 h 32 min 20 s. Po wyścigu kolarskim Polka była na czwartej pozycji. Na odcinku biegowym na 12 km zawodniczka z poznańskiego WZS wyprzedziła jedną rywalkę i medalową pozycję utrzymała aż do mety.

Po udanych startach w Hiszpanii i w St. Croix Polki będą się przygotowywać do najważniejszych imprez w sezonie na zgrupowaniach w Sierra Nevada (st. szer. Jerzyk) i Portugalii (st. szer. Cześnik). Nasze triatlonistki będą walczyć m.in. w Mistrzostwach Europy na średnim dystansie w Barcelonie (19 maja) i w ME w Turcji (14–16 czerwca).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Polscy nurkowie na Islandii
 
Terytorialsi na wysokościach
Agresja sowieckiego kolosa
Thin Blue Line
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Jedna misja, jeden zespół
Samochód do desantowania
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Rozpoczynamy nową erę
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Stalin czekał i kalkulował
Głos (z) płonącej Warszawy
Oko na Europę
Defendery 2019 – część 4
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Nowa misja i nowy sprzęt
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Śląskie sceny z życia
Polscy weterani i książę Harry
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
„Górale” zdobywają miasto
Modernizacja starów 266
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
GROM Challenge
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Umowa na Feniksy
W Indiach mieli swój drugi dom
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Klasy wojskowe po nowemu
Nowy wiceminister w MON
Irańskie szachy
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Pamięć o tragedii
Iranian Chess Game
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
A Torn Subcontinent
Modernizacja Sokołów
Selekcja w pigułce
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Cienka niebieska linia
Wojsko wraca do Łomży
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Debiuty MSPO: Mistrz misji
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Sprawdzają Brutusa
Walka i dyplomacja
Dead to the World
Polska nie pozostanie osamotniona
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Chorwacki test polskich kadetów
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Z maratonu programowania do wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO