moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Remis Twardego z Kwisą

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej zremisowała drużyna Twardego Świętoszów. Wojskowi zdobyli jeden punkt w pojedynku z Kwisą Świeradów-Zdrój. Jedynego gola dla jedenastki ze Świętoszowa strzelił w 36. min st. szer. Marcin Łojko. W sześciu wiosennych spotkaniach wojskowi zdobyli siedem punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli.


W meczu w Osiecznicy padł taki sam wynik jak w rundzie jesiennej w Świeradowie-Zdroju. Wojskowi zaprzepaścili okazję do zrewanżowania się piłkarzom Kwisy. Już w siódmej minucie drużyna Twardego mogła zdobyć pierwszego gola. Jednak po raz kolejny potwierdziła się stara piłkarska prawda, że niewykorzystane okazje się mszczą. W 12. min bramkę dla gości zdobył Wojciech Ostrejko. – Mieliśmy przewagę, atakowaliśmy bramkę Kwisy, a gola strzelili rywale – mówi prezes Twardego ppłk Mariusz Bolecki. – Szybko wynik spotkania mógł wyrównać Rudyk, ale jego strzał z pola karnego obronił bramkarz gości – dodaje prezes.

I ponownie w rewanżu za zmarnowaną okazję do zdobycia bramki mogli odpowiedzieć golem goście. Tym razem jednak gospodarzom sprzyjało szczęście – piłka zmierzająca do siatki wojskowych trafiła w słupek. Drużynie Twardego udało się wyrównać w 36. min. – Szybką kontrę strzałem pod poprzeczkę wykończył Marcin Łojko – mówi ppłk Bolecki. – Mieliśmy kilka okazji do strzelenia zwycięskiej bramki. Niestety, nie udało nam się wywalczyć trzech punktów – dodaje prezes.

W sobotę rywalem wojskowych będzie sąsiad z tabeli – Lotnik Jeżów Sudecki. „Lotnicy” wyprzedzają drużynę ze Świętoszowa jednym punktem. Stawką spotkania w Jeżowie Sudeckim będzie więc dla Twardego awans na wyższą lokatę.

* * * * *
W meczu z Kwisą zespół Twardego wystąpił w zestawieniu: st. szer. Marcin Kozdroń – Piotr Rudek, st. szer. Sebastian Tylutki, szer. Andrzej Siciński, st. szer. Janusz Szkarapat – Maciej Luniak, st. szer. Krystian Chruścicki, st. szer. Daniel Szkarapat, Damian Kościelny – szer. Łukasz Rudyk (od 80. min Bogumił Kosiorski), st. szer. Marcin Łojko.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Czwarta dostawa Abramsów
Razem na ratunek
Nowe zasady dla kobiet w armii
The Darker, the Better
Wojskowy bus do szczęścia
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Dzień wart stu lat
Polski „Wiking” dla Danii
Wojsko na Horyzoncie
Pociski rakietowe dla Husarzy
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Więcej Herculesów dla Abramsów
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
W krainie Świętego Mikołaja
Plan na WAM
107 lat polskiej Marynarki Wojennej
Uczelnie łączą siły
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
Niebo pod osłoną
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Noc Dnia Podchorążego
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Gdy ucichnie artyleria
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Pancerniacy jadą na misję
AW149 made in Poland
Zwrot na Bałtyk
Wojsko ma swojego satelitę!
Polscy marynarze na misjach
Skytrucki dla Niemiec
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Komplet medali wojskowych na ringu
Gotowi na zagrożenia cyfrowe
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Mundurowi z benefitami
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Militarne Schengen
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Kapral Bartnik mistrzem świata
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Wojsko przetestuje nowe technologie
Najdłuższa noc
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Po co wojsku satelity?
Nowe Kraby w Sulechowie
wGotowości do reakcji
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Sukces bezzałogowego skrzydłowego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO