moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojskowe Igrzyska rozpoczęte

We francuskim Annecy uroczyście otwarto II Wojskowe Igrzyska Sportów Zimowych. W imieniu prezydenta Francji zawody otworzył francuski minister obrony Jean-Yvesle Drian. Tysiące widzów witało brawami 40 reprezentacji, w tym biało-czerwonych, których poprowadził idący z flagą st. szer. Krzysztof Pływaczyk.

Ceremonia otwarcia drugiej zimowej olimpiady wojskowej przypominała podobne uroczystości inaugurujące wielkie imprezy sportowe. Olimpijskiemu ceremoniałowi towarzyszył wielki spektakl sceniczny i pirotechniczny. Przemarsz reprezentacji biorących udział w igrzyskach rozpoczęła ekipa Afganistanu, a zakończyli gospodarze. Zaszczytną funkcję chorążego biało-czerwonych kierownictwo reprezentacji Wojska Polskiego powierzyło biatloniście, st. szer. Krzysztofowi Pływaczykowi.

Film: Jacek Szustakowski

Z kolei organizatorzy igrzysk do najbardziej spektakularnego zadania podczas ceremonii otwarcia – zapalenia znicza olimpijskiego – wytypowali duet sportowców. Kropkę nad „i” postawili: Jean-Baptiste Grange i Sandrine Bailly, czyli mistrz świata w slalomie z 2011 roku i mistrzyni świata w biatlonie (w biegu pościgowym) z 2003 roku.

Wielu kibiców spodziewało się, że znicz zapali inna gwiazda francuskiego biatlonu – zdobywca Pucharu Świata w zakończonym niedawno sezonie Martin Fourcade. Zresztą tegoroczny mistrz świata w biegu indywidualnym i wicemistrz w sprincie, biegu pościgowym, sztafecie mieszanej oraz sztafecie mężczyzn kryształową kulę zdobył po raz drugi z rzędu. Młodszy z braci Fourcade nie wystąpił w głównej roli w świetnie wyreżyserowanym spektaklu otwarcia. Za to pewnie nie odmówi sobie brylowania na sportowych arenach igrzysk w Annecy.

Film: Jacek Szustakowski

Wojskowa olimpiada zapowiada się niezwykle ciekawie, a wysoki poziom rywalizacji gwarantują gwiazdy światowego sportu. Na ich brak nie będą narzekać sympatycy biatlonu. O medale walczyć bowiem będzie również m.in. liderka ostatniej rywalizacji o Puchar Świata Norweżka Tora Berger.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze

~prezes
1364322480
Panie Jacku czekamy na same pozytywne relacje.
C3-82-5C-79

Bez zmian w emeryturach
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Jego ofiara – nasza pamięć
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Litwini z polskimi Gromami
Drugi dom efów
Hegseth odznaczył polskiego generała
Czerwieńsze będą…
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Studia z obrony granic
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Równanie z „Iksem”
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Za sterami Husarza
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Merops nad Ustką
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Husarze dla mieszkańców Polski
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Wielka gra na ukraińskim froncie
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Polski wkład w operację „Overlord”
Koszykarskie widowisko
Wsparcie ma znaczenie
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Biało-czerwona na Monte Cassino
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Śmierć w sercu Azji
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Powitanie F-35 z Polską
Kraków zaprosił weteranów
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Natowskie manewry na Bałtyku
Generał z cienia
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Nowy Grot zatwierdzony
Marsz prawdę ci powie
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Sojusz kontra drony
Groźny incydent w Libanie
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Wyjątkowy przelot polskich F-35

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO