Polacy mistrzami świata w przełajach

Szer. Błażej Brzeziński, st. szer. Arkadiusz Gardzielewski i st. szer. Mateusz Demczyszak zdobyli złoty medal w drużynie na wojskowych mistrzostwach świata w biegach przełajowych. Drugi medal – brązowy – wywalczył w rywalizacji indywidualnej szer. Błażej Brzeziński. Mistrzostwa odbyły się w serbskim mieście Apatin.

Jeden z drużynowych złotych medalistów z Apatin st. szer. Mateusz Demczyszak (pierwszy z lewej) przed tygodniem stanął na podium mistrzostw Polski w biegach przełajowych.

Biegacze przełajowi już po raz 55. walczyli o medale wojskowych mistrzostw świata. W trzech biegach startowało blisko trzystu zawodników z 23 krajów. Panie i panowie walczyli o medale na dystansie 4,8 km. Mężczyźni rywalizowali jeszcze na dłuższej trasie o długości 11,5 km. Polacy tytuł mistrzowski wywalczyli na krótszym dystansie. W rywalizacji indywidualnej na 4,8 km Brzeziński był trzeci, Gardzielewski – szósty, a Demczyszak – siódmy. W rywalizacji pań najlepsza z Polek st. szer. Sylwia Ejdys-Tomaszewska uplasowała się na ósmej pozycji.

Reprezentanci Wojska Polskiego, którzy wywalczyli złoty medal są zawodnikami wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław. – Cieszę się bardzo. Nie spodziewałem się takiego sukcesu, gdyż wiadomo było przed startem, że w silnej konkurencji trudno będzie walczyć o miejsca na podium – mówi szef WZS we Wrocławiu mjr Leszek Korszun. – Bardzo mi się podoba postawa Błażeja Brzezińskiego. Doskonale rozpoczął sezon zdobywając przed tygodniem w Bydgoszczy tytuł mistrza Polski w biegach przełajowych na dystansie 12 km. To bardzo pracowity chłopak, a przy tym skromny – dodaje szef wrocławskiego WZS.

W Apatin, oprócz medalistów i st. szer. Sylwii Ejdys-Tomaszewskiej, barw Wojska Polskiego bronili jeszcze: chor. Marta Szenk (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych), szer. Paulina Kotfica (Wojskowy Zespół Sportowy Poznań), plut. Michał Kaczmarek (Wojskowy Zespół Sportowy Poznań) i kpr. Hubert Pokrop (Wojskowy Zespół Sportowy Poznań).

Przed tygodniem odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Więcej czytaj i oglądaj w naszej relacji na portalu polska-zbrojna.pl.

Żołnierze zdobyli cztery medale

Na podium Mistrzostw Polski w biegach przełajowych stanęło czworo żołnierzy. Złoty medal wywalczył szer. Błażej Brzeziński, a srebrne – st. szer. Sylwia Ejdys, st. szer. Mateusz Demczyszak i st. szer. Arkadiusz Gardzielewski. Wszyscy reprezentują Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław.