moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Logistyk na medal

Szeregowy Paweł Strykowski jest zawodnikiem, który osiąga sukcesy na europejskiej arenie sportowej. Na co dzień służy w batalionie logistycznym 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.


Na początku marca szer. Strykowski wziął udział w zawodach Pucharu Europy Irish Open w kick boxingu w irlandzkim Dublinie. Dzięki ogromowi pracy oraz wyczerpującym treningom zajął na tych prestiżowych zawodach drugie miejsce.

Przygotowania trwały wiele miesięcy. – Każdy tydzień to dla mnie intensywny trening. Trenuję 6 razy w tygodniu, po dwie godziny dziennie. Muszę pracować nad szybkością, zwinnością, wytrzymałością oraz siłą. Jest wiele elementów, które trzeba doskonalić, aby osiągać sukcesy w kick boxingu. Dodatkowo dwa razy do roku, razem z innymi zawodnikami, biorę udział w obozach kondycyjnych– opowiadał zawodnik.

Szer. Paweł Strykowski rozpoczął przygodę ze sportami walki 9 lat temu. Zaczynał od karate, które trenował dla własnej satysfakcji. – Po gali sportu w Międzychodzie doszedłem do wniosku, że chciałbym spróbować swoich sił w zawodach, w kick boxingu. Wiedziałem, że nie będzie łatwo. Musiałem się przestawić na inny sposób walki. Początki były ciężkie, nawet bardzo. Kilka razy koledzy porządnie obili mi głowę – wspomina z uśmiechem.

Ostatnie dwa lata to intensywne treningi w kick boxingu, a efekty ciężkiej pracy to czołowe miejsca na prestiżowych europejskich zawodach. Do najważniejszych osiągnięć sportowych żołnierza należą: 2 miejsce w Pucharze Świata Best Fighter w Rimini w 2012 r., brązowy medal Mistrzostw Polski w formule light contact w 2012 r., zdobycie Pucharu Europy Scandinavian Open w Oslo w październiku 2012 r. oraz wygrany turniej i zdobycie tytułu najlepszego zawodnika w light contact w zawodach Lubusz Open w grudniu 2012 r.


Zwieńczeniem sukcesów szer. Pawła Strykowskiego jest powołanie go od stycznia 2013 r. do kadry narodowej w formule full contact w kategorii wagowej 91 kg. – Moje wysiłki oraz sukcesy, które udało mi się odnieść sprawiły, że zostałem zauważony przez trenerów kadry narodowej – skromnie przyznaje Strykowski. Obecnie zawodnik przygotowuje się do kwietniowych Mistrzostw Polski, zawodów Pucharu Świata, które będą rozegrane w maju we Włoszech oraz do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Turcji na przełomie listopada i grudnia.

Na co dzień żołnierz mieszka w Świebodzinie i to właśnie w tamtejszym klubie ATOM Świebodzin trenuje pod okiem Tomasza Antropika. Na zawodach reprezentuje barwy poznańskiego Czerwonego Smoka. Tam zajmują się nim wybitni trenerzy Wojciech Kierstein oraz Radosław Laskowski, który jest jednocześnie trenerem kadry narodowej. – Wszyscy moi trenerzy są ze sobą na tzw. krótkich łączach. Znają się, potrafią się porozumieć w kwestii moich treningów, co skutkuje wzrostem mojej formy– docenia pracę swoich trenerów zawodnik.

Co ważne, żołnierzowi udaje się łączyć pasję, jaką jest sport oraz służbę wojskową. – Moi przełożeni nigdy nie utrudniali mi udziału w zawodach. Zawsze mogłem liczyć na przychylność z ich strony – opowiada. – Mam zamiar dalej rozwijać się nie tylko sportowo, ale też służbowo. Chciałbym dostać się do szkoły podoficerskiej. Po zakończeniu studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo narodowe, mam zamiar zrobić magisterkę. A potem? Może szkoła oficerska? – snuje ambitne plany waleczny zawodnik.

Przed sportowcem intensywny rok. Czas wzmożonego wysiłku i wielu treningów, które mogą zaowocować upragnionym medalem Mistrzostw Świata.

Źródło: por. Martyna Fedro-Samojedny

 

PZ

autor zdjęć: Carl Celius, archiwum prywatne szer. Pawła Strykowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
 
Znamy projekt pomnika Bitwy Warszawskiej
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
„Bolko” w służbie
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Palmiry – miejsce kaźni
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
JWK z odznaką pamiątkową
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Nowy wiceminister w MON
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Iran uderza w USA
Legia na ASzWoj po raz trzeci
Terytorialsi będą współpracować z harcerzami
Trzydniowe obchody stulecia zwycięstwa nad bolszewikami
They Train Together, They Fight Together
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Ważka bliżej
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
USA nie zacznie wojny z Iranem
Klasy wojskowe po nowemu
Własne interesy Europy
Kolejne kontrakty na Wisłę
Symulatory strzelań Rosomaków
Security Game
Polacy najlepsi w Hackathonie
We Are All Darfur
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Pretorianie na Mazurach
Polowy „Brave Band”
Militaria na Zamku Królewskim
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Awanse generalskie dla ośmiu oficerów
Defense Without Politics
Aby była wolna!
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Arsenał Iranu
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Wojskowi eksperci o koronawirusie
„Defender Europe” – cykl spotkań informacyjnych
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Obradowała Rada Gabinetowa
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Mroczna Rakowiecka
Leopardy strzelały w dzień i w nocy
Śmierć bohatera
Darłowo czeka na śmigłowce
Więcej pieniędzy dla cyberżołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO