Finisz „Zimnara” w Lublińcu

Po raz czwarty najlepszy wynik wśród pań w „Zimnarze” organizowanym w Lublińcu uzyskała Dorota Kubisz. Zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza Meta w lublinieckiej imprezie triumfowała również w 2008, 2011 i 2012 roku. W rywalizacji panów po raz drugi najszybciej pokonał maraton Krystian Kaczanowski – zwycięzca „Zimnara” z 2011 roku.

Na trasie VII etapu „Zimnara” w Kosowie.

Triumfator trzynastej edycji Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu 42 km 195 m – podzielone na siedem odcinków – przebiegł w 2 godz. 37 min 30 s. „Kaczan” wyprzedził o 54 s kolegę klubowego Krzysztofa Skibę i o 4 min 43 s Karola Hucia z Koszęcina. W rywalizacji pań najlepszy wynik – 3 godz. 30 min 14 s – uzyskała Dorota Kubisz, a w klasyfikacji juniorów młodszych triumfowała Dominika Drumowicz, która 14 km 195 m pokonała w 1 godz. 5 min 48 s.

Siedem etapów „Zimnara” z rzędu zaliczyło 22 zawodników i osiem zawodniczek oraz siedmioro juniorów młodszych. Na mecie siódmego etapu najszybszy był Krzysztof Skiba. Wicelider „Zimnara” o 4 s wyprzedził lidera. Obaj w 13. edycji biegu odnieśli po trzy zwycięstwa etapowe. Trzecie miejsce, z minutą straty do Skiby, zajął dyrektor XIII Zimowego Maratonu na Raty Krzysztof Szwed.

Szósty z rzędu etap Zimowego Maratonu na Raty w Kosowie wygrał st. sierż. Marcin Matusiak z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa. 6-kilometrową trasę VII etapu pokonał w 24 min 40 s. Dwa kolejne miejsca zajęli koledzy Matusiaka z sulechowskiej jednostki: por. Paweł Lewandowski (jego wynik: 26 min 18 s) i ppor. Jarosław Michalik (26,53). Pomysłodawca kosowskiego „Zimnara” por. Adam Białka z Batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych jako jedyny na siódmym etapie przebiegł dystans 6 km 195 m. – Dla mnie to był ostatni etap „Zimnara” i aby zaliczyć dystans maratonu, miałem dzisiaj trochę dłuższy bieg od pozostałych zawodników – wyjaśnia porucznik. – Biegłem 27 min 26 s. Żałuję, że nie szybciej o 13 s, gdyż wtedy udałoby mi się pokonać cały maraton w 3 godz. 10 min. Ale mam nadzieję, że uda mi się pokonać tę barierę czasową w przyszłorocznym „Zimnarze” – dodaje por. Białka.

Po sześciu etapach Zimowego Maratonu na Raty w Afganistanie liderami rywalizacji są biegacze z Niemiec. Prowadzi „Tom” – z czasem 2 godz. 34 min 46 s – przed „Lukasem” (2:36:18) i organizatorem biegania maratonu na raty w trzech bazach w Afganistanie – Tomaszem Kubiszem z lublinieckiego Wojskowego Klubu Biegacza Meta (2:45:49). Szósty etap „Zimnara” pokonało 25 zawodników. Najlepszy czas – 25 min 45 s – uzyskał „Lukas”. Biegacz z Niemiec wyprzedził swojego rodaka „Toma” o 23 s i Tomasza Kubisza o 1 min 44 s. Kolejne miejsca zajęli: 4. Rafał Stopa (27:44), 5. Mateusz Berliński (27:58), 6. Robert Armata (28:14).

Najlepsi zawodnicy części cywilnej Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu Piotr Goś (nr 13) i Daniel Mocek (nr 2).

Siódmy etap Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu ukończyło 55 zawodników. Na podetapie wojskowym rywalizowało 35 biegaczy, a cywilnym 20. Po raz szósty zwycięzcą w etapowym biegu dla żołnierzy został st. szer. Mariusz Tyburski. Wygrał z czasem 26 min 32 s. Drugi był kpt. Krzysztof Śnieżek (26:32), trzeci – por. Daniel Kornaus (28:04), czwarty – st. szer. Mariusz Kowalski (29:08), piąty – por. Arkadiusz Narojczyk (29:22), a szósty – ppłk Włodzimierz Puchała (29:31). W biegu dla cywilów triumfował Piotr Goś z miejscowości Przejmy (25:10) przed Danielem Mockiem z Dobrzankowa (25:18) i Mariuszem Tyburskim z Pawłowa Kościelnego (27:11).

Zwycięzcą VII etapu „Zimnara” w Sulechowie został szer. Mateusz Dychtoń z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii, który dystans 5250 m pokonał w 20 min 43 s. Drugiego w klasyfikacji – Bogumiła Gostyńskiego z sulechowskiego Pogotowia Elektrycznego – wyprzedził o 2 min 46 s. Po siedmiu etapach najlepszy wynik na dystansie 36 km 750 uzyskał Dychtoń – 2 godz. 19 min 3 s. W sobotę ostatni etap „Zimnara” w Sulechowie. Zawodnicy pokonają na trasie wytyczonej na terenie 5 Lubuskiego Pułku Artylerii 5445 m. W pierwszej edycji imprezy przynajmniej jej jeden etap ukończyło na razie 21 zawodników.

Jak wygląda rywalizacja na trasach Zimowego Maratonu na Raty? Czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

„Zimnar” na ostatniej prostej   W Dobrodzieniu najszybciej zakończyli „Zimnara”