moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Licytowali sprzęt z demobilu

Agencja Mienia Wojskowego na wczorajszej aukcji sprzedała sprzęt wojskowy za ponad 455 tys. zł. Najwyższą kwotę, bo aż 55 tys. zł, nabywca zapłacił za spycharkę. Jednak najwięcej emocji wzbudziły licytacje agregatu i warsztatu polowego. Nowych właścicieli znalazła też m.in. sanitarka, zastawa z wojskowej stołówki i pokrowce na karabiny.

– Można kupić tutaj ciekawy powojskowy sprzęt po bardzo okazyjnych cenach – mówili licytujący. Trudno się więc dziwić, że sala w Forcie Bema, gdzie 13 lutego Agencja Mienia Wojskowego zorganizowała aukcję, była wypełniona po brzegi. – Zainteresowanie jest spore, 105 uczestników wpłaciło wadia na 74 pozycje z 90 przez nas wystawionych – mówił Tadeusz Kasprzak, kierownik działu zagospodarowania mienia nieruchomego niekoncesjonowanego w AMW.

Na licytacje nie trafiło co prawda wiele typowo wojskowego sprzętu, za to wystawiane przedmioty nie były objęte koncesją, mógł je więc nabyć każdy. Agencji udało się sprzedać większość z wystawionych na aukcję artykułów. Wyceniony w sumie na ponad 347 tys. sprzęt kupiono za przeszło 455 tys. zł czyli z ponad 30-procetowem przebiciem.

Większość zainteresowanych na sali to panowie, głównie właściciele firm. Wielu z nich ma przedsiębiorstwa budowlane, remontowe lub transportowe. Niechętnie jednak zdradzają swoje dane i nazwy firm. – Konkurencja nie śpi – tłumaczy pan Karol z Mławy. Sam chciał kupić do gospodarstwa, w którym hoduje drzewka owocowe, ciężarowego Jelcza. Jak mówi, poprzednią ciężarówkę też kupił z Agencji i był zadowolony. - Niestety tym razem zostałem przelicytowany. Na 4,5 tys. zł nie było mnie stać – przyznał wychodząc.

Jeszcze większy zawód spotkał Leszka Malika. – Zajmuje się osuszaniem domów i upatrzyłem sobie motopompę, ale wycofano ją z licytacji – stwierdził ze smutkiem. O dobrym dniu może za to mówić pan Marcin z Białegostoku z firmy Moto-armia handlującej sprzętem militarnym. Za 700 zł kupił spory pakiet futerałów i pokrowców na broń oraz toreb na amunicje. – Będziemy je sprzedawać w naszych sklepach – przyznał. Natomiast pan Piotr z Warszawy nabył Poloneza – sanitarkę za 1200 zł. – Będzie w mojej firmie służyć za gadżet reklamowy – zdradza.

Najwyżej, bo za 55 tys. zł, wylicytowano powojskową spycharkę. – To korzystna cena, za granicą za podobny sprzęt trzeba by zapłacić kilkaset tysięcy złotych. Pewnie nabywca będzie ją wynajmował do prac budowlanych – komentowali inni kupujący. Jednak największe emocje i zainteresowanie wzbudziły licytacje agregatu prądotwórczego i warsztatu polowego. Cena pierwszego podskoczyła z 800 do 3,5 tys. zł, a wyceniony na 10 tys. warsztat poszedł za podwójną cenę.

Kolejne przetargi Agencja zapowiada na 14 lutego w Krakowie, 20 lutego we Wrocławiu, Szczecinie i Warszawa oraz 21 lutego w Gorzowie Wielkopolskim i Gdyni. 93 proc. zysków ze sprzedaż Agencja przekazuje na modernizację techniczną polskiej armii. Pozostałe pieniądze zasilają konto AMW.


O licytacjach Agencji Mienia Wojskowego czytaj na portalo polska-zbrojna.pl

 

Kawałek półwyspu Hel będzie do kupienia

Osiedle mieszkaniowe, hotel albo spa będą mogli wybudować inwestorzy, którzy kupią od Agencji Mienia Wojskowego działki w Helu. Właśnie wystawiono je na licytację, która odbędzie się 12 lutego. Za najdroższą z nich – o powierzchni prawie jednego hektara – trzeba będzie zapłacić minimum 6 mln zł.

 

Twierdza znów idzie pod młotek

Agencja Mienia Wojskowego wystawia na licytację Twierdzę Modlin. Za ogromy teren pod Warszawą – 58 hektarów i 40 budynków – chętny będzie musiał wyłożyć blisko 30 milionów złotych. W zamian stanie się właścicielem zabytkowego kompleksu obronnego z bogatą historią.

 

 

AD

autor zdjęć: Agencja Mienia Wojskowego

dodaj komentarz

komentarze


Porady z paragrafem
IPN szuka szczątków polskich żołnierzy na Litwie
Z ziemi widzą więcej niż piloci
Na jakich zasadach powrót do armii?
Nowy inspektor marynarki wojennej
Legenda polskiej partyzantki
Kierunek – wschodnia flanka
Wojskowi judocy na tatami
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Pomoc potrzebującym żołnierzom
Francja inwestuje w obronność
Naukowcy przypomnieli dorobek Wyższej Szkoły Wojennej
„Bękarty wojny” w Dachau
Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd
Eurosatory – królestwo militarnych pojazdów
Eurosatory – osobiste wymogi
Ławka, która łączy tradycję z nowoczesnością
Sukces Trumpa czy Kima?
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
Starcie pancernych plutonów
Puma i Kuguar na Mazurach
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Szachiści najlepsi w mistrzostwach NATO
Akademia Wojsk Lądowych otwiera drzwi
IPN odnalazł szczątki kolejnego niezłomnego
W Radomiu o przygotowaniach do Air Show
Srebrny medal st. szer. Mateusza Polaczyka
Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Dzieci wyśpiewały i wytańczyły Niepodległą
Polskie skrzydła w Afryce
Eurosatory 2018: Robotyzacja pola walki
Patrioty bronią nieba na „Saber Strike”
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Eurosatory 2018 zakończone
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
Wyjątkowa misja
Jak polscy partyzanci zdobyli niemiecki garnizon
Polityka fałszywego uśmiechu
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
Porządki w programach śmigłowcowych
Żandarmeria świętuje
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
LOT Szkoły Orląt
Bliski Wschód – definicja chaosu
Trening z koktajlami Mołotowa
Świnoujście świętowało 100-lecie marynarki
Scenariusze dla Tygrysów
Koszykarze z Czarnej Dywizji mistrzami Wojska Polskiego
Gen. Sokołowski: Judo świetnie kształtuje charakter
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
GROM, jak rodziła się legenda
15–30 czerwca 1918 – Błękitna Armia pod polskimi sztandarami
Egzamin „Kormorana” na Świnie

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO