moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polacy najlepsi w biegu na 5 km w Kosowie

Zwycięzcami biegu na 5 km w bazie wojskowej Camp Bondsteel w Kosowie zostali polscy żołnierze. W rywalizacji mężczyzn triumfował por. Paweł Lewandowski, a wśród pań por. mar. Karolina Stochła. Trzecie miejsce zajął por. Adam Białka. Zawody zostały zorganizowane przez Amerykanów z okazji Martin Luther King, Jr. Day.

Por. Paweł Lewandowski na mecie biegu na 5 km.

W biegu wystartowało 41 zawodników, w tym pięcioro polskich zawodników z XXVII zmiany Polskiego Kontynentu Wojskowego KFOR. – Trasa, którą wyznaczyli Amerykanie, była znacznie trudniejsza od wybranej przeze mnie na „Zimnara”. Do pokonania były m.in. trzy długie podbiegi. Jeden z nich, aż 300-metrowy, trzeba było pokonać tuż przed samą metą – mówi por. Adam Białka, organizator Zimowego Maratonu na Raty w bazie wojskowej w Kosowie. – Czworo Polaków dzień przed biegiem na 5 km uczestniczyło w trzecim etapie „Zimnara”. Choć brakowało nam świeżości, pokazaliśmy rywalom, że potrafimy dobrze biegać – dodaje porucznik z Batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z Bydgoszczy.

Zwycięzca biegu – por. Paweł Lewandowski z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa – dystans 5 km pokonał w 21 min 9 s. Drugi, ze stratą 4 s, był Amerykanin Sean Durkeg. Por. Adam Białka przekroczył linię mety po 21 min 40 s biegu. Czwarte miejsce zajął kpt. Paweł Tkaczyk (22,04), który wygrał klasyfikację w kategorii wiekowej 31-40 lat, a piąty był mł. chor. sztab. Jacek Bekus (22,16). Szóste miejsce w klasyfikacji open i pierwsze w rywalizacji pań wywalczyła por. mar. Karolina Stochła (24,30). Warto dodać, że w biegu nie wystartował najlepszy z polskich biegaczy z XXVII zmiany PKW KFOR st. sierż. Marcin Matusiak.

szus

autor zdjęć: archiwum por. Adama Białki

dodaj komentarz

komentarze

~Flaviusz
1359060300
Gratuluję wszystkim uczestnikom, szczególnie Karolinie. Super postawa i wyniki. Tak trzymaj !!!
32-18-90-96

Cztery brygady, jeden cel
Flanka pod strażą
Azjatycka szansa
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Abordaż z polskim wsparciem
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Z prądem i pod prąd
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Patrioty pod Płockiem
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Drony na autopilocie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Armia testuje naziemne drony
Akustyczna tarcza dla wojska
Dwa marzenia spełnione naraz
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
„Wicher” na wodzie
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Sojusznicza tarcza antydronowa
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Rok 2027 bez Air Show Radom
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Siatka antydronowa
Legion Medyczny na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Kompania dronów zamiast Rosomaków
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Aukcja dla weterana
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Siatka niewidka dla wojska
Młodzi medycy na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Coraz więcej Alpha Scramble
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Gorący lipiec PKW Łotwa
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Tarcza i miecz

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO