moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Znów najlepsi

− Po raz wtóry nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce w Siłach Zbrojnych we współzawodnictwie w sporcie powszechnym. Tak wyjątkowy sukces należy godnie uczcić – tymi słowami generał Janusz Adamczak przywitał gości przybyłych na galę sportu, podsumowującą działalność sportową Reprezentacji Wojsk Lądowych (WL) nr 1 w 2012 roku.
 
Reprezentacje WL nr 1 w sporcie powszechnym stanowią jednostki 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11 LDKPanc) oraz wybrane jednostki Wojsk Lądowych z terenów południa Polski. Są to m.in. 5 Lubuski Pułk Artylerii z Sulechowa (5 pa) oraz 23 Pułk Artylerii (23 pa) z Bolesławca, czy też 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy (4 pplot) z Czerwieńska. Razem z nami zdobywają kolejne zwycięstwa żołnierze 1 Pułku Saperów (1 psap) z Brzegu oraz 5 Pułku Przeciwchemicznego (5 pchem) z Tarnowskich Gór.

Reprezentacja „czarnej dywizji” po raz drugi z rzędu zdobyła pierwsze miejsce we współzawodnictwie sportowym w 2012 r. w Siłach Zbrojnych RP. W czasie współzawodnictwa z szesnastoma reprezentacjami żołnierze jedenaście razy stanęli na podium, rywalizując w szesnastu konkurencjach. W mistrzostwach w sporcie powszechnym na szczeblu Wojska Polskiego (WP) oraz Wojsk Lądowych wzięło udział ponad 700 żołnierzy naszej grupy WL nr 1. Zdobyli oni podczas sportowych zmagań 36 medali, w tym 12 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych.

Major Sebastian Krasoń, szef sekcji WF i Sportu 11 LDKPanc podsumował zeszłoroczne wyniki. Wielu naszych sportowców, którzy zdobywają kolejne medale, potrafi dzielić swoją pasję sportową z wykonywaniem żołnierskich obowiązków na najwyższym poziomie powiedział.

Podczas gali przedstawiono najlepszych zawodników i trenerów Reprezentacji WL nr 1 w 2012 roku. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła podporucznik Anna Włodarczyk z 1 psap z Brzegu, która pięciokrotnie stanęła na podium, indywidualnie zdobywając medale w bieganiu, pływaniu, w jeździe na rowerze na orientację oraz narciarskim biegu na orientację. Nie jest to wielką tajemnicą, że na sukcesy sportowe wpływa również świetna atmosfera w drużynie i taką atmosferę miałam za każdym razem, kiedy startowałam w mistrzostwach WP i za to wam wszystkim serdecznie dziękuję tymi słowami podziękowała wszystkim podporucznik Włodarczyk.

Drugie miejsce zajęła starsza kapral Elżbieta Sarnecka z 5 pa z Sulechowa, która uzyskała w zeszłym roku 3 miejsce indywidualnie w judo oraz zajmowała drużynowo czołowe miejsca w biegach oraz pięcioboju WL. Na trzecim miejscu znalazła się podporucznik Marta Miś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) ze Świętoszowa, która zdobyła dwukrotnie złoty medal w tenisie stołowym indywidualnie oraz w parze mieszanej.


Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął kapral Adam Marcinkowski z 10 BKPanc, najlepszy indywidualny pięcioboista WP, który zdobył także drużyno czołowe miejsca w zawodach w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej (OSF), półmaratonie oraz futsalu. Drugie miejsce należało do starszego chorążego Mariusza Plesińskiego, który w 2012 roku zdobył czołowe miejsca w półmaratonach oraz biegach przełajowych. Trzecie miejsce zostało przyznane starszemu szeregowemu Patrykowi Janikowi z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17  WBZ) z Międzyrzecza, naszemu głównemu zawodnikowi oraz trenerowi naszej reprezentacji w judo, który równocześnie zdobył drużynowo trzecie miejsce w maratonie.

Na koniec zaprezentowano najlepszych trenerów. Najwięcej sukcesów osiągnął sierżant Krzysztof Mol z 5 pa, trener naszych reprezentacji w pięcioboju wojskowym, biegu patrolowym oraz maratonie. Drugie miejsce zostało przyznane szeregowemu Adrianowi Mielczarek z 10 BKPanc, który trenując naszą drużynę piłki siatkowej, jest równocześnie jej czynnym graczem. Trzecie miejsce przypadło ponownie starszemu szeregowemu Patrykowi Janikowi z 17 WBZ, który będąc trenerem drużyny judo, doprowadził ją do zwycięstwa podczas zeszłorocznych mistrzostw Wojska Polskiego.

Specjalne podziękowanie skierowano do młodszego chorążego sztabowego Waldemara Wachela z 5 Batalionu Saperów 17WBZ, który żegna się z mundurem. Było to wieloletni instruktor wf, którego drużyny w OSF ośmiokrotnie zdobywały mistrzostwo WP, a do jego wychowanka Dominika Gałązki należy aktualny niepobity rekord Wojska Polskiego w OSF: 45,89 sekund. OSF jest moją konkurencją koronną, jest trudna i specjalistyczna. Ale jest to dyscyplina piękna, bo pokazuje sprawność i wyszkolenie bojowe żołnierza mówił Waldemar Wachel. Nie było mi dane mieć syna, ale mogę powiedzieć, że mam 4050 synów, których szanuję i darzę zaufaniem, jakim i oni mnie darzą.

Ostatnim elementem gali było podsumowanie rywalizacji w sporcie powszechnym pomiędzy jednostkami Reprezentacji WL nr 1 w 2012 roku. Żołnierze jednostek rywalizowali między sobą w czternastu konkurencjach. Czołowe miejsca zajęły: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza pierwsze miejsce, 5 Lubuski Pułk Artylerii z Sulechowa drugie miejsce, natomiast trzecie miejsce przypadło 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Był to intensywny rok, w którym było wiele sukcesów. Dziękuję dowódcom jednostek, które tworzą naszą reprezentację za wspieranie sportu masowego. Dziękuję także kadrze pionu kultury fizycznej, bez waszego zaangażowania, wysiłku i żmudnej codziennej pracy nie byłoby tych sukcesów. I dziękuję wam, sportowcom. Walczyliście dla siebie, ale walczyliście także dla swoich jednostek i Reprezentacji WL nr 1dziękował wszystkim generał Janusz Adamczak. Na zakończenie gali wystąpił kabaret „Nowaki” z Zielonej Góry.

Źródło: chor. Rafał MniedłoPZ

autor zdjęć: chor. Rafał Mniedło

dodaj komentarz

komentarze


Głos (z) płonącej Warszawy
 
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Walka i dyplomacja
A Torn Subcontinent
Większe dotacje na budowę strzelnic
Wrzesień ’39 na południu Polski
Klasy wojskowe po nowemu
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Chorwacki test polskich kadetów
Thin Blue Line
Warszawa – miasto nieujarzmione
Sprawdzają Brutusa
Iranian Chess Game
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Irańskie szachy
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Zielone światło z USA na sprzedaż F-35
Rozpoczynamy nową erę
Rok Żelaznej Dywizji
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Polskie firmy na targach w Londynie
Samochód do desantowania
Jedna misja, jeden zespół
Cienka niebieska linia
„Robot” w akcji
Historia Liberatora wyjaśniona
Polska nie pozostanie osamotniona
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Defendery 2019 – część 4
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Oko na Europę
Terytorialsi na wysokościach
Kosmiczny gość
Zapal światło dla ofiar Katynia
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Nowy wiceminister w MON
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Śląskie sceny z życia
Umarły dla świata
Nowa misja i nowy sprzęt
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Defendery 2019 – część 3
Przetrwać do świtu
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Zapal lampkę bohaterom Września’39

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO