moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z Braniewa w czołówce biegów

Bardzo dobrze w XIV Zimowym Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych spisują się żołnierze z Braniewa. Po dwóch z trzech biegów liderem w kategorii wiekowej powyżej 40 lat jest chor. Waldemar Dudek, a wśród młodszych zawodników ppor. Sławomir Łabuda i ppor. Piotr Szpigiel zajmują trzecie miejsca.

Chor. Waldemar Dudek z powodzeniem startował w Maratonie Komandosa, gdzie również rywalizował na trasie z asp. sztab. Dariuszem Guzowskim.

W zawodach o Grand Prix Sztumu zawodnicy biegają wokół Jeziora Zajezierskiego. Na pierwszym etapie uczestnicy biegu głównego pokonali jedną rundę – 4,7 km, a na drugim dwie – 9,4 km. Cykl zawodów zakończy trzeci bieg, który rozegrany zostanie 2 lutego. O końcowe zwycięstwo w kategorii M 40–49 walczyć będzie chor. Waldemar Dudek z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie. Na I etapie w klasyfikacji open zajął 13. miejsce. Dystans 4,7 km pokonał w 16 min 29 s, a jego najgroźniejszy rywal w kategorii M 40-49 asp. sztab. Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji w Słupsku finiszował na 19. pozycji (17,09).

Na II etapie role się odwróciły. Bezpośrednią rywalizację wśród czterdziestolatków wygrał Guzowski, który był 11. w klasyfikacji open (34,57), a Dudek przybiegł tuż za nim (35,42). Po obu biegach liderem Grand Prix w kat. M 40–49 jest chorąży z 9 BKPanc. Były reprezentant Polski w chodzie sportowym ma 38 punktów i jednym oczkiem wyprzedza policjanta. Trzeci bieg, który rozstrzygnie o końcowym zwycięstwie, zapowiada się niezwykle emocjonująco.

W kategorii trzydziestolatków, M 30–39, świetnie radzi sobie ppor. Sławomir Łabuda. Mieszkający w Braniewie były żołnierz 9 BKPanc, a obecnie 16 Batalionu Dowodzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga, na I etapie w klasyfikacji open zajął 15. lokatę (16,40), a na drugim 13. (35,55). W swojej kategorii wiekowej był natomiast trzeci na I etapie i czwarty na II. Po dwóch biegach zgromadził 33 punkty i zajmuje trzecie miejsce wśród trzydziestolatków. Prowadzi z 40 pkt. Bartosz Mazerski z LKS Zantyr Sztum przed Krzysztofem Pawłowskim z Tczewa (35 pkt.). Oficer z 16 PDZ o trzecie miejsce będzie musiał walczyć z Tomaszem Hapke z Wilkowa, nad którym ma tylko 2 punkty przewagi.

Trudny pojedynek w obronie trzeciego miejsca w Grand Prix Sztumu w kategorii dwudziestolatków, M 20–29, czeka ppor. Piotra Szpigla z 9 BKPanc. Oficer z Braniewa na dwóch pierwszych etapach w rywalizacji open zajął czwarte miejsce, a w M 20–29 trzecie. Dystans 4,7 km pokonał w 15,32 min, a 9,4 km w 32,57 min. W jego kategorii wiekowej pierwszy etap wygrał Andrzej Rogiewicz z Zantyra Sztum przed Robertem Sadowskim z Wojskowego Klubu Sportowego Flota Gdynia. Z kolei zwycięzcą drugiego etapu został Sadowski, a drugi był Rogiewicz. Obu tych zawodników trudno będzie pokonać ppor. Szpiglowi na rozstrzygającym o losach Grand Prix trzecim etapie. Oficer z BKPanc musi się skoncentrować na obronie trzeciego miejsca. Ma trzy punkty przewagi nad Michałem Lewandowskim z LKS Ziemia Kociewska i Rafałem Rynkiewiczem z KKB Starogard Gdański.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Nowy wiceminister w MON
 
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Warszawa – miasto nieujarzmione
Polska nie pozostanie osamotniona
Klasy wojskowe po nowemu
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Umarły dla świata
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Samochód do desantowania
„Robot” w akcji
Zapal światło dla ofiar Katynia
Iranian Chess Game
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Nowa misja i nowy sprzęt
Walka i dyplomacja
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Rozpoczynamy nową erę
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Kosmiczny gość
Wrzesień ’39 na południu Polski
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Głos (z) płonącej Warszawy
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Jedna misja, jeden zespół
Śląskie sceny z życia
Thin Blue Line
Defendery 2019 – część 4
Większe dotacje na budowę strzelnic
Historia Liberatora wyjaśniona
Rok Żelaznej Dywizji
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Oko na Europę
Chorwacki test polskich kadetów
Terytorialsi na wysokościach
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Irańskie szachy
Zielone światło z USA na sprzedaż F-35
Defendery 2019 – część 3
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Cienka niebieska linia
Sprawdzają Brutusa
Polskie firmy na targach w Londynie
Przetrwać do świtu
A Torn Subcontinent

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO