Cztery medale żołnierzy w biegu na dochodzenie

Cztery medale wywalczyli żołnierze z Wojskowego Zespołu Sportowego Wrocław w drugim dniu Mistrzostw Polski w Biatlonie. W biegu na dochodzenie złote medale zdobyli st. szer. Magdalena Gwizdoń i st. szer. Łukasz Szczurek, a srebrne st. szer. Krystyna Pałka i st. szer. Krzysztof Pływaczyk.

St. szer. Łukasz Szczurek na czempionacie w Jakuszycach zdobył srebro w sprincie i złoto w biegu na dochodzenie

W czempionacie rozgrywanym w Jakuszycach st. szer. Magdalena Gwizdoń wywalczyła drugi złoty medal. Po zwycięstwie w sprincie pokonała również wszystkie rywalki w biegu na dochodzenie i zdobyła trzynasty w swojej karierze tytuł mistrzowski w rywalizacji indywidualnej. W drugim dniu mistrzostw nasza najbardziej doświadczona biatlonistka strzelała gorzej niż pierwszego dnia. W sprincie „spudłowała” tylko raz, a w biegu na dochodzenie sześciokrotnie. Jeszcze jedna pomyłka na strzelnicy mogła ją kosztować spadek na drugie miejsce. St. szer. Krystyna Pałka, która w sprincie była piąta, w biegu pościgowym przegrała bowiem z Gwizdoń o 27 s. Trzecia z zawodniczek WZS Wrocław st. szer. Paulina Bobak finiszowała natomiast na piątym miejscu.

W mistrzostwach młodzieżowców dwa medale wywalczyły podopieczne st. sierż. sztab. Adama Jakieły z Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko. Podobnie jak w sprincie srebro zdobyła Katarzyna Leja, a trzecie miejsce zajęła Maria Bukowska. – Cieszę się bardzo z dobrej postawy dziewczyn. Na więcej nie było je stać. Hojnisz była nie do pokonania – mówi trener biatlonistek z BKS WP Kościelisko.

W rywalizacji seniorów tym razem na Polanie Jakuszyckiej nie było niespodzianek. Łukasz Słonina, który niespodziewanie wygrał w sprincie, w biegu na dochodzenie wypadł poza podium – zajął czwarte miejsce. Wygrał st. szer. Łukasz Szczurek, a drugi był st. szer. Krzysztof Pływaczyk, który w biegu sprinterskim był dopiero jedenasty. Trzeci z żołnierzy wrocławskiego WZS st. szer. Adam Kwak awansował z kolei z siódmej pozycji po sprincie na szóstą. – Po przeanalizowaniu wyników pierwszego dnia mistrzostw żołnierze zmobilizowali się do poprawienia miejsc zajętych w sprincie. W biegu na dochodzenie dali z siebie wszystko – mówi trener Jakieła. Tylko raz pomylił się na strzelnicy Krzysztof Pływaczyk i dzięki dobremu biegowi na trasie wyprzedził aż dziewięciu rywali, którzy byli przed nim po biegu sprinterskim.