moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Książka „Siła i solidarność”

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych i Dom Spotkań z Historią zapraszają na spotkanie z dr hab. Robertem Kupieckim, podsekretarzem stanu w MON ds. polityki obronnej, autorem książki „Siła i solidarność. Strategia NATO 1949–1989”.

W dyskusji nad książką i historią doktryny NATO udział wezmą autor oraz profesor Adam Daniel Rotfeld. Nad przebiegiem rozmowy będzie czuwał dziennikarz i publicysta TVN 24 Marek Świerczyński.

Drugie wydanie bestsellerowej książki Roberta Kupieckiego zostało zainspirowane przede wszystkim pozytywnymi komentarzami środowisk akademickich i praktyków zajmujących się tematyką bezpieczeństwa międzynarodowego. Równie ważnym powodem wznowienia publikacji były prace Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego nad najnowszą koncepcją strategiczną, które rozpoczęły się tuż po ukazaniu się „Siły i solidarności”.

Na podstawie nowych dokumentów i opracowań, które w ciągu ostatnich czterech lat pojawiły się w obiegu, autor uzupełnił poszczególne części książki, precyzując przyjętą na szczycie lizbońskim myśl strategiczną NATO, analizując jej źródła i wcześniejsze zmiany.

Bardzo ważnym elementem publikacji są ujęte po raz pierwszy w krajowym wydawnictwie polskie teksty koncepcji strategicznych NATO z lat zimnej wojny w tłumaczeniu Roberta Kupieckiego.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 8 stycznia 2013 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Domu Spotkań z Historią przy ulicy Karowej 20 w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

„Siła i solidarność. Strategia NATO 1949–1989”, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Warszawa 2012.

PZ

autor zdjęć: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

dodaj komentarz

komentarze


Wsparcie ma znaczenie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Polski Gnom
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Paliwowy krwiobieg NATO
Marzenia częściowo spełnione
„Bezpieczny zachód” przedłużony
USA znów uderzyły w Iran
PKW Irak zostaje w Jordanii
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Gen wojownika
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ostatnia niedziela…
Sportowa rewolucja na AWL-u
Saperzy w akcji pod wodą
Wojna hybrydowa trwa
Przełomowe porozumienie
Wielki sukces podchorążych z AMW
Cyfrowa niedyskrecja
Śmierć w sercu Azji
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Borsuki i roje dronów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Morska bryza w dwóch odsłonach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Prezydent RP o szczycie NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Połączeni na Bałtyku
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski projekt, światowe znaczenie
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Mundur i bokserskie rękawice
NATO zwiększy produkcję broni
Żywią i bronią
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Dronowy kierunek przyszłości
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Pieta Michniowska
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Ostatni lot „Pałera”
MON i MSZ o szczycie NATO
Zbrodnicza farsa
Szerszeń z Sochaczewa
Piksele prawdy w morzu fałszu
PIRX-1 na orbicie
W drodze po oficerskie gwiazdki
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Vespa Battle Challenge
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Integracja F-35 rozpoczęta
Nowa koalicja dronowa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO