moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiana za sterami Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych

Generał Hans-Lothar Domrose został dowódcą Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum. Z dowództwem pożegnał się generał Wolf Langheld, który dowodził nim przez ostatnie 2 lata i 3 miesiące.

Po lewej generał Wolf Langheld, po prawej generał Hans-Lothar Domrose.

– Sojusznicze Dowództwo Sił Połączonych w Brunssum może poszczycić się utalentowanym, zdeterminowanym i profesjonalnym sztabem. To nie moment, aby mówić o sukcesach i wyzwaniach na przyszłość, lecz po prostu czas, by podziękować wam wszystkim za wsparcie – tymi słowami generał Wolf Langheld pożegnał się z JFC Brunssum, którym dowodził przez ostatnie 2 lata i 3 miesiące.

Uroczystość przekazania obowiązków dowódcy JFC Brunssum odbyła się 14 grudnia w centrum konferencyjnym dowództwa. W ceremonii uczestniczyli m.in. naczelny dowódca sił sojuszniczych w Europie admirał James Stavridis, dowódca ISAF generał John Allen, przedstawiciele państw NATO i Partnerstwa dla Pokoju, lokalne władze samorządowe oraz sztab JFC Brunssum. Nowym dowódcą Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych został generał Hans-Lothar Domrose, który przez ostatnie dwa lata służył jako niemiecki przedstawiciel wojskowy przy Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.

Dla generała Langhelda dzisiejsza ceremonia nie była jedynie pożegnaniem z JFC Brunssum, ale również pożegnianiem z munduerm. – Kiedy zaczynasz karierę wojskową, nie planujesz zostać cztero-gwiazdkowym generałem, więc jako skromny oficer piechoty muszę przyznać, że jej rozwój przeszedł moje wszelkie oczekiwania – powiedział gereał Langheld. – Dzisiejsza ceremonia przynosi kres mojej 42-letniej karierze. Lecz cóż to był za punkt kulminacyjny - dowodzić JFC Brunssum przez ostatnie 2 lata.  Nie mógłbym sobie życzyć lepszego stanowiska, lepszego sztabu, lepszej kwatery, przed zamknięciem wojskowego rozdziału mojego życia – dodał ustępujący dowódca JFC Brunssum.

Generał Wolf Langheld został uhonorowany za wybitne przywództwo tzw. NATO Meritotious Service Medal. To szczególne odznaczenie wręczył w trakcie ceremonii admirał James Stavridis.

***

Sojusznicze Dowództwo Sił Połączonych (ang. Allied Joint Force Command) to jedno z dwóch natowskich dowództw operacyjnych. Znajduje się w Brunssum w Holandii. Główna operacja, jaką w tej chwili prowadzi, to Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie – ISAF. W JFC Brunssum pracuje na co dzień półtora tysiąca żołnierzy i pracowników cywilnych reprezentujących kraje Sojuszu, Partnerstwa dla Pokoju i lokalną społeczność. Wśród nich są również Polacy. W chwili obecnej służbę w JFC Brunssum pełni 34 polskich oficerów i podoficerów.
Więcej informacji na temat JFC Brunssum można znaleźć na oficjalnym serwisie dowództwa – www.jfcbs.nato.int.

Źródło: kmdr ppor. Grzegorz Łyko

PZ

autor zdjęć: MSG Jan Hecht

dodaj komentarz

komentarze


Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Orka dobiła do brzegu
Miliardy na obronność
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Poznański gen wolności
Sportowe jubileusze
Zbrodnicza farsa
Ważne decyzje w Brukseli
Sojusznicza medycyna pola walki
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Ramię w ramię z Amerykanami
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
US Army zaprasza do świętowania
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wsparcie ma znaczenie
Równanie z „Iksem”
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Królowa wspinaczki kończy karierę
Anglicy znów uciekną z obozu
Na straży odporności Polski
Pilny apel o rakiety do Patriotów
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Kajakarze i pięcioboista na medal!
NATO liczy wydatki przed szczytem
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Przełomowe zdolności artylerzystów
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Śmierć w sercu Azji
Szermierze i pięściarki na podium
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Od dronów po lufy armatnie
Promocja oficerska na WAT
PKW Irak zostaje w Jordanii
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Polski wkład w operację „Overlord”
Podróż w ciemność
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Airbus A330 MRTT
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Apetyt Smoka rośnie
Zatrzymać drona
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Priorytety na szczyt NATO
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
SKON o budżecie MON-u
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Barakudy z Polski
„Iks” nasz powszedni
Powrót Iksa
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Bez zmian w emeryturach
Niebo bez dominacji
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO