moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Liderki reprezentacji spisały się na medal

Już cztery krążki wywalczyła reprezentacja Wojska Polskiego w strzelectwie na wojskowym czempionacie w chińskim Guangzhou. Do srebrnego i brązowego medalu drużynowego liderki kobiecej drużyny dołożyły dwa brązowe w rywalizacji indywidualnej. Niestety, panowie nadal nie mogą pochwalić się miejscami na podium.


Brązowe medale wywalczyły por. mar Sławomira Szpek z Wojskowego Zespołu Sportowego w Gdyni – w pistolecie sportowym i kpr. Sylwia Bogacka z Wojskowego Zespołu Sportowego w Zegrzu – w karabinie sportowym 3x20 strzałów z trzech postaw. Porucznik Szpek musiała stoczyć dodatkowy pojedynek z trzema innymi rywalkami, które na zawodach również „wystrzelały” 581 punktów. Zawodniczka z Gdyni uzyskała najlepszy wynik w dogrywce. Warto podkreślić, że 581 pkt. przed rokiem na czempionacie w Rio de Janeiro zapewniło Niemce Sandrze Hornung złoto. Z kolei por. Szpek w 2011 r. wywalczyła, także po dogrywce, srebro z wynikiem 577 oczek. To wszystko świadczy o wysokim poziomie sportowym mistrzostw w Chinach.

– Przed wylotem do Chin liczyłem na to, aby na tych mistrzostwach nie było gorzej jak na poprzednich. Medal w drużynie poprawił mi humor, a drugi krążek porucznik Szpek w rywalizacji indywidualnej wywołał u mnie falę radości – mówi kmdr por. Krzysztof Saba, szef gdyńskiego WZS. – Przed nami jeszcze strzelania drużynowe i indywidualne w pistolecie szybkostrzelnym. Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że zawodniczki z Gdyni wywalczą jeszcze dwa medale. Agnieszka Korejwo też jeszcze może błysnąć. Nie zapominajmy, że Karolina Bujakowska na czempionacie przed dwoma laty „wystrzelała” srebro – dodaje komandor. – Jak tu się nie cieszyć z tegorocznych wyników Sylwii? Ma wspaniały sezon i na pewno w Guangzhou nie powiedziała ostatniego słowa – mówi szef WZS w Zegrzu mjr Jerzy Świnoga.

Blisko medalu w karabinie sportowym 3x20 strzałów z trzech postaw była również st. szer. Agnieszka Nagay – z 580 pkt. zajęła szóste miejsce. Natomiast najmłodsza z Polek szer. Paula Wrońska w debiucie indywidualnym w wojskowym czempionacie uplasowała się na 17. pozycji. Podobnie jak podczas dwóch ostatnich mistrzostw w Brazylii w cieniu naszych pań są panowie. W pierwszej konkurencji indywidualnej w strzelaniu z broni krótkiej najlepiej z Polaków wypadł bosman Radosław Podgórski, który zajął 16. miejsce. Natomiast 18. był bsmt Piotr Daniluk. Obaj wraz z kpt. mar. Tomaszem Królikiem i st. szer. Wojciechem Knapikiem mają jeszcze szansę poprawić swoje osiągnięcia w strzelaniach z pistoletu szybkostrzelnego.

Wyniki

Kobiety, pistolet sportowy
1. lt Yan Zhu (Chiny) 588 pkt.;
2. MCpl Patricia Boulay (Kanada) 583;
3. por. mar. Sławomira Szpek 581 (w dogrywce 49);
4. SSG Sandra Hornung (Niemcy) 581 (48);
5. 1lt Żanna Szapialewicz (Białoruś) 581 (48);
6. AR Tanyaporn Prucksakorn (Tajlandia) 581 (47);

16. st. mar. Agnieszka Korejwo (Polska) 573;
33. st. mar. Karolina Bujakowska (Polska) 553.

Mężczyźni, pistolet centralnego zapłonu
1. Maj Oleksander Petriv (Ukraina) 589 pkt. (w dogrywce 49);
2. sm Yusuf Dike (Turcja) 589 (48);
3. capt. Zhenxiang Xie (Chiny) 588;
4. 2lt Pal Hembre (Norwegia) 587;
5. ltc Julio Antonio De Souza E. Almeida (Brazylia) 586;
6. ltc Yongde Jin (Chiny) 583;

16. bsm. Radosław Podgórski (Polska) 578;
18. bsmt Piotr Daniluk (Polska) 577.

Kobiety, karabin sportowy 3x20 strzałów z trzech postaw
1. cadet Hui Gao (Chiny) 586 pkt.;
2. lt Xiangyan Wan (Chiny) 583;
3. kpr. Sylwia Bogacka (Polska) 581;
4. SSG Bit Na Eum (Korea) 581;
5. Sgt Narantuya Chuluunbadrakh (Mongolia) 580;
6. st. szer. Agnieszka Nagay (Polska) 580;

17. szer. Paula Wrońska (Polska) 573.

* * * * *

O mistrzostwach w Guangzhou czytaj także:
Srebro Polek na otwarcie czempionatu
Brązowy medal Polek w pistolecie

szus

autor zdjęć: arch. Wojskowego Zespołu Sportowego w Gdyni

dodaj komentarz

komentarze


Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
Gdy ucichnie artyleria
Mundurowi z benefitami
Polski Rosomak dalej w produkcji
„Burza” nabiera kształtów
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Panczeniści na podium w Hamar
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Pancerniacy jadą na misję
Misja na rzecz zdrowia
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Combat 56 u terytorialsów
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Przygotowani na każdy scenariusz
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Plan na WAM
The Taste of Military Service
Wojsko z nowym programem rozwoju
Niebo pod osłoną
Przełomowy czas dla WZL-2
Kto zostanie Asem Sportu?
W hołdzie poległym
Dzień wart stu lat
Gala Boksu na Bemowie
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Paczka dla bohatera już w drodze!
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Pilot z MasterChefa gotuje: karpatka i boeuf bourguignon
Najdłuższa noc
Odpalili K9 Thunder
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Historyczna „Wisła”
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
MON przejmuje Hutę Częstochowa
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Piątka z czwartego wozu
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Wojsko ma swojego satelitę!
Koniec bezkarności floty cieni?
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Noc na „pasku”
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Sojusznicza obrona
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Snowboardzistka i pływacy na medal
Cyberwiedza to ich wkład w obronność

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO