moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dobry start Polek w spadochronowym Mundialu

W Dubaju rozpoczęły się mistrzostwa świata w kilku dyscyplinach sportu spadochronowego. W spadochronowym Mundialu wystartuje 1280 zawodników z 57 państw. W skokach na celność lądowania bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację Polki, które po pierwszej kolejce zajmują trzecie miejsce.

W ramach Mundialu po raz 32 rozgrywają czempionat skoczkowie specjalizujący się w skokach na celność lądowania. W tej konkurencji Polska wystawiła pełną reprezentację kobiet i mężczyzn oraz dwóch juniorów. Poza trzema spadochroniarkami wszyscy są żołnierzami. W skokach na celność piątka naszych seniorek rywalizuje w stawce 73 zawodniczek z 13 państw. Wśród seniorów o medale walczy 199 zawodników z 39 krajów – Polskę reprezentuje pięciu spadochroniarzy. W juniorach, w szóstym czempionacie w tej kategorii, wystartowało 25 zawodników i 15 zawodniczek. Polskę reprezentują dwaj juniorzy.

W prezencie urodzinowym kpt. Monika Sadowy-Naumienia oddała bezbłędny skok. - Na razie mamy za sobą 1. kolejkę. Pierwszy skok był udany. Oby tak dalej - mówi srebrna medalistka V Letniej Olimpiady Wojskowej w Rio de Janeiro

W pierwszej kolejce najlepiej spisały się nasze seniorki. Bezbłędnie skoczyły kpt. Monika Sadowy-Naumienia z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu i st. szer. pchor. Agnieszka Wiesner z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. 1 cm od centra trafiła piętą Irena Paczek-Krawczak, 3 cm – Ewa Wesołowska, a 6 cm – Bogna Bielecka – wszystkie z Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” Kraków. Do klasyfikacji drużynowej liczy się wynik czterech zawodniczek i z 4 cm Polki po pierwszej kolejce zajmują trzecią pozycję. Prowadzą Chinki – 0 cm przed Rosjankami – 2 cm. W klasyfikacji indywidualnej na pierwszej pozycji jest 14 zawodniczek z dorobkiem 0 cm – w tym Polki: Sadowy-Naumienia i Wiesner.

– Świetnie wystartowały. To bardzo dobry wynik – twierdzi trener spadochroniarzy WKS „Wawel” chorąży Stanisław Gruszka. – W pierwszych 3-4 kolejkach będzie bardzo dużo zer. Potem w czołówce zrobi się luźniej – dodaje szkoleniowiec z Krakowa. O podziale medali zadecyduje jednak osiem kolejek skoków i do końca rywalizacji jeszcze wiele może się zdarzyć. – Nie ma co patrzeć na wyniki pierwszej kolejki. Przed nami prawdziwy maraton. Jednym skokiem może się wszystko odwrócić – przyznaje komendant Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu ppłk Wojciech Polczyk.

W rywalizacji seniorów Polacy w pierwszej kolejce zaliczyli wynik 9 cm i są sklasyfikowani na 17. pozycji. Dla drużyny punktowali: st. plut. Rafał Zgierski – 0 cm, st. szer. Tomasz Rapita – 2 cm, mł. chor. Maciej Lamentowicz – 3 cm, chor. Piotr Błażewicz – 4 cm. Piąty z naszych reprezentantów – chor. Piotr Augustyniak miał wynik 5 cm. Poza Zgierskim, który reprezentuje barwy WKS „Wawel” wszyscy nasi seniorzy są z OSWRiS SP w Poznaniu. – Bardzo chciałbym aby nasza drużyna uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Jednak nie będzie to łatwe zadanie do wykonania. O medale walczy aż 39 zespołów – mówi ppłk Wojciech Polczyk.

W rywalizacji juniorów po pierwszej kolejce skoków st. szer. Rafał Filus zajmuje piąte miejsce (1 cm), a st. szer. Piotr Kut 25 (16 cm). Obaj są zawodnikami poznańskiego OSWRiS SP.

szus

autor zdjęć: archiwum Moniki Sadowy-Naumienii

dodaj komentarz

komentarze


Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
 
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Darłowo czeka na śmigłowce
Śmierć bohatera
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Terytorialsi będą współpracować z harcerzami
Arsenał Iranu
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
For the Right Cause
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Defense Without Politics
Pretorianie na Mazurach
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
USA nie zacznie wojny z Iranem
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
They Train Together, They Fight Together
Iran uderza w USA
JWK z odznaką pamiątkową
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Obradowała Rada Gabinetowa
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Double Eagle po nowemu
Chciałem walczyć z Niemcami
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Podziemna potęga
Własne interesy Europy
Nauka zimowego pływania
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
We Are All Darfur
Symulatory strzelań Rosomaków
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Rywalizacja strzelców wyborowych
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Ważka bliżej
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Stulatka hydrografia
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Krwawe walki o Monte Cassino
Nowy wiceminister w MON
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Klasy wojskowe po nowemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO