moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dobry start Polek w spadochronowym Mundialu

W Dubaju rozpoczęły się mistrzostwa świata w kilku dyscyplinach sportu spadochronowego. W spadochronowym Mundialu wystartuje 1280 zawodników z 57 państw. W skokach na celność lądowania bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację Polki, które po pierwszej kolejce zajmują trzecie miejsce.

W ramach Mundialu po raz 32 rozgrywają czempionat skoczkowie specjalizujący się w skokach na celność lądowania. W tej konkurencji Polska wystawiła pełną reprezentację kobiet i mężczyzn oraz dwóch juniorów. Poza trzema spadochroniarkami wszyscy są żołnierzami. W skokach na celność piątka naszych seniorek rywalizuje w stawce 73 zawodniczek z 13 państw. Wśród seniorów o medale walczy 199 zawodników z 39 krajów – Polskę reprezentuje pięciu spadochroniarzy. W juniorach, w szóstym czempionacie w tej kategorii, wystartowało 25 zawodników i 15 zawodniczek. Polskę reprezentują dwaj juniorzy.

W prezencie urodzinowym kpt. Monika Sadowy-Naumienia oddała bezbłędny skok. - Na razie mamy za sobą 1. kolejkę. Pierwszy skok był udany. Oby tak dalej - mówi srebrna medalistka V Letniej Olimpiady Wojskowej w Rio de Janeiro

W pierwszej kolejce najlepiej spisały się nasze seniorki. Bezbłędnie skoczyły kpt. Monika Sadowy-Naumienia z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu i st. szer. pchor. Agnieszka Wiesner z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. 1 cm od centra trafiła piętą Irena Paczek-Krawczak, 3 cm – Ewa Wesołowska, a 6 cm – Bogna Bielecka – wszystkie z Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” Kraków. Do klasyfikacji drużynowej liczy się wynik czterech zawodniczek i z 4 cm Polki po pierwszej kolejce zajmują trzecią pozycję. Prowadzą Chinki – 0 cm przed Rosjankami – 2 cm. W klasyfikacji indywidualnej na pierwszej pozycji jest 14 zawodniczek z dorobkiem 0 cm – w tym Polki: Sadowy-Naumienia i Wiesner.

– Świetnie wystartowały. To bardzo dobry wynik – twierdzi trener spadochroniarzy WKS „Wawel” chorąży Stanisław Gruszka. – W pierwszych 3-4 kolejkach będzie bardzo dużo zer. Potem w czołówce zrobi się luźniej – dodaje szkoleniowiec z Krakowa. O podziale medali zadecyduje jednak osiem kolejek skoków i do końca rywalizacji jeszcze wiele może się zdarzyć. – Nie ma co patrzeć na wyniki pierwszej kolejki. Przed nami prawdziwy maraton. Jednym skokiem może się wszystko odwrócić – przyznaje komendant Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu ppłk Wojciech Polczyk.

W rywalizacji seniorów Polacy w pierwszej kolejce zaliczyli wynik 9 cm i są sklasyfikowani na 17. pozycji. Dla drużyny punktowali: st. plut. Rafał Zgierski – 0 cm, st. szer. Tomasz Rapita – 2 cm, mł. chor. Maciej Lamentowicz – 3 cm, chor. Piotr Błażewicz – 4 cm. Piąty z naszych reprezentantów – chor. Piotr Augustyniak miał wynik 5 cm. Poza Zgierskim, który reprezentuje barwy WKS „Wawel” wszyscy nasi seniorzy są z OSWRiS SP w Poznaniu. – Bardzo chciałbym aby nasza drużyna uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Jednak nie będzie to łatwe zadanie do wykonania. O medale walczy aż 39 zespołów – mówi ppłk Wojciech Polczyk.

W rywalizacji juniorów po pierwszej kolejce skoków st. szer. Rafał Filus zajmuje piąte miejsce (1 cm), a st. szer. Piotr Kut 25 (16 cm). Obaj są zawodnikami poznańskiego OSWRiS SP.

szus

autor zdjęć: archiwum Moniki Sadowy-Naumienii

dodaj komentarz

komentarze


Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
 
GROM Challenge
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Polska nie pozostanie osamotniona
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Terytorialsi na wysokościach
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Z maratonu programowania do wojska
Irańskie szachy
Jedna misja, jeden zespół
Nowy wiceminister w MON
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Iranian Chess Game
Samochód do desantowania
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Agresja sowieckiego kolosa
Głos (z) płonącej Warszawy
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
W Indiach mieli swój drugi dom
Sprawdzają Brutusa
Umowa na Feniksy
Klasy wojskowe po nowemu
Defendery 2019 – część 4
Wojsko wraca do Łomży
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Śląskie sceny z życia
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Selekcja w pigułce
Nowa misja i nowy sprzęt
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Walka i dyplomacja
Polscy nurkowie na Islandii
Polscy weterani i książę Harry
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Stalin czekał i kalkulował
Thin Blue Line
„Górale” zdobywają miasto
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Modernizacja Sokołów
Debiuty MSPO: Mistrz misji
A Torn Subcontinent
Dead to the World
Chorwacki test polskich kadetów
Modernizacja starów 266
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Cienka niebieska linia
Oko na Europę
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Rozpoczynamy nową erę
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Pamięć o tragedii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO