moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Czterech kandydatów do medali

W Toruniu zakończyła się faza grupowa wojskowego czempionatu w futsalu. W półfinałach walczyć będą zespoły: Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, 12 Dywizji Zmechanizowanej, Sił Powietrznych i 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. W znakomitej formie są dwie pierwsze drużyny – wygrały wszystkie swoje mecze.


Ekipy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i 12 Dywizji Zmechanizowanej awansowały do półfinału z pierwszych miejsc w grupach. IW SZ w meczu o awans do finału spotka się z pancerniakami z Żagania. Natomiast zmechanizowani ze Szczecina w półfinale zagrają z lotnikami. Nikt nie chciał grać w półfinale z obrońcą tytułu mistrzowskiego – ekipą Inspektoratu Wsparcia. Dlatego sporo emocji dostarczył kibicom pojedynek o pierwsze miejsce w grupie A pomiędzy 12 DZ i 11 LDKPanc. Wygrali go 4:1 szczecinianie i dzięki temu na drodze do finału nie stanie im obrońca tytułu. Za to czeka ich mecz z lotnikami, dla których są wygodniejszym rywalem niż team z Żagania. – Wolimy zagrać w półfinale z 12 Dywizją Zmechanizowaną – zapowiedział przed rozpoczęciem spotkań decydujących o układzie par grający kierownik reprezentacji Sił Powietrznych płk Jarosław Rosiński.

Drugi dzień mistrzostw, które rozgrywane są w hali Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, rozpoczął mecz pomiędzy najlepszymi zespołami w grupie B. Drużyna Inspektoratu Wsparcia pokonała 3:1 lotników, ale kierownik zwycięskiego teamu chor. Mariusz Gralak wcale nie wyklucza rewanżowego spotkania z drużyną płk. Rosińskiego w finale. – W meczu o złoty medal może dojść do powtórki meczów z fazy grupowej. Równie dobrze mogą zagrać ze sobą ekipy z grupy A lub B. W półfinale wszystko może się zdarzyć – mówi chor. Gralak. – Przyjechaliśmy do Torunia, aby obronić tytuł mistrzowski i walczyć o drugie miejsce we współzawodnictwie w sporcie powszechnym. Plan minimum, jaki sobie założyliśmy, to zająć wyższą lokatę niż Siły Powietrzne  – dodaje kierownik drużyny z Bydgoszczy.


Walka o miejsca na podium we współzawodnictwie w Wojsku Polskim w 2012 roku – to również cel dwóch innych półfinalistów toruńskiego turnieju. Tylko na drużynie z Żagania nie ciąży presja zdobycia za wszelką cenę punktów za mistrzostwa w futsalu, gdyż pancerniacy zapewnili sobie zwycięstwo w rankingu już wcześniej. Jednak drużyna 11 LDKPanc wcale nie zamierza odpuszczać rywalom i ma ambicje wygraną w ostatnim czempionacie zakończyć cykl mistrzostw WP. Chor. Gralak przed decydującymi spotkaniami w grupie A, kiedy jeszcze nie znał półfinałowego rywala, przyznał, iż równie ciężko będzie wygrać mecz o finał z 11 LDKPanc czy 12 DZ. – Nasza grupa była dość mocna. Pierwsze miejsce okupiliśmy dwoma poważnymi kontuzjami dwóch czołowych zawodników. Tylko jeden z nich ma szanse jutro zagrać. Na pewno w dwóch jutrzejszych spotkaniach drużyny z naszej grupy odczują, że mają więcej rozegranych spotkań od rywali z grupy A – mówi kierownik reprezentacji Inspektoratu Wsparcia.

W eliminacjach tylko zwycięzcy obu grup nie doznali goryczy porażki. Pięć meczów wygrała ekipa IWSZ, zdobywając przy tym aż 21 bramek, a tracąc jedynie dwie. Natomiast zmechanizowani ze Szczecina wygrali cztery spotkania. Strzelili 15 goli, a stracili tylko jednego. Bez żadnego zdobytego punktu w eliminacjach wyjadą zaś z Torunia drużyny z Akademii Obrony Narodowej i Instytucji Centralnych MON.

W fazie grupowej tylko jeden mecz zakończył się remisem. Drużyna DGW zremisowała 0:0 z marynarzami. Tak się złożyło, że obie te drużyny w eliminacjach zdobyły równą liczbę punktów, a skoro zremisowały ze sobą o wyższej lokacie w tabeli nie mógł zadecydować wynik bezpośredniego spotkania. Liczyły się więc bramki, a tych więcej zdobyli marynarze i to oni walczyć będą jutro o piąte miejsce w mistrzostwach z ekipą gospodarzy czempionatu.  Wyniki drugiego dnia zawodów i końcowe tabele

Grupa A: Marynarka Wojenna – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej 1:2, Dowództwo Garnizonu Warszawa – Akademia Obrony Narodowej 2:0, 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej – 12 Dywizja Zmechanizowana 1:4, Akademia Obrony Narodowej – Marynarka Wojenna 2:6, 12 Dywizja Zmechanizowana – Dowództwo Garnizonu Warszawa 1:0.Grupa B: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – Siły Powietrzne 3:1, Wojska Lądowe 5 (Centra Szkolenia w Toruniu, Poznaniu i Wrocławiu) – Instytucje Centralne MON 7:1, 16 Dywizja Zmechanizowana – Wojska Specjalne 6:0, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – Instytucje Centralne MON 3:0, Siły Powietrzne – 16 Dywizja Zmechanizowana 4:1, : Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – Wojska Specjalne 8:0, 16 Dywizja Zmechanizowana – Wojska Lądowe 5 0:2, Instytucje Centralne MON – Siły Powietrzne 2:3.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi na wysokościach
 
Cienka niebieska linia
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Defendery 2019 – część 4
Defendery 2019 – część 3
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Sprawdzają Brutusa
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Rozpoczynamy nową erę
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Polska nie pozostanie osamotniona
Wrzesień ’39 na południu Polski
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Śląskie sceny z życia
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Historia Liberatora wyjaśniona
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
„Robot” w akcji
Zapal lampkę bohaterom Września’39
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Kosmiczny gość
Zapal światło dla ofiar Katynia
Klasy wojskowe po nowemu
Irańskie szachy
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Samochód do desantowania
Przetrwać do świtu
Jedna misja, jeden zespół
A Torn Subcontinent
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Walka i dyplomacja
Zielone światło z USA na sprzedaż F-35
Iranian Chess Game
Nowa misja i nowy sprzęt
Umarły dla świata
Chorwacki test polskich kadetów
Thin Blue Line
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Polskie firmy na targach w Londynie
Oko na Europę
Rok Żelaznej Dywizji
Warszawa – miasto nieujarzmione
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Głos (z) płonącej Warszawy
Nowy wiceminister w MON
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Większe dotacje na budowę strzelnic
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO