moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Remis Kawalerii na lodzie i śniegu

Tylko pięć z ośmiu zaplanowanych spotkań rozegrano w 13. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej. Mecze odbyły się na ośnieżonych i oblodzonych murawach. Kawaleria pojedynek w zimowych warunkach stoczyła w Wolborzu z drużyną Szczerbca. Wojskowi zremisowali 1:1.


Nagły atak zimy spowodował, że setki meczów zostało odwołane z powodu złego stanu boiska. Ani jednego spotkania nie rozegrano np. w jeleniogórskiej klasie okręgowej, w której walczy o punkty jedenastka Twardego Świętoszów. Sędziowie pojedynku Szczerbca z Kawalerią zadecydowali, że boisko nadaje się do gry. Innego zdania byli jednak piłkarze i szkoleniowcy obu drużyn. Skoro jednak musieli zagrać, celem obu ekip było zdobycie kompletu punktów. Gospodarze chcieli za wszelką cenę wygrać pierwszy mecz w rundzie jesiennej na własnym boisku. Musieli jednak zadowolić się szóstym z rzędu remisem i mianem niepokonanej u siebie drużyny.

Tomaszowianie bardzo chcieli przerwać dobrą passę wolborzan. Od samego początku spotkania aktywny był Piotr Jaszczyk. W 8. minucie rajd na bramkę gospodarzy zakończył strzałem, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. 6 min później Jaszczyk ponownie chciał zaskoczyć bramkarza Szczerbca. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od obrońców, po czym trafiła pod nogi Łukasza Lewandowskiego, a ten strzelił ją wprost w golkipera gospodarzy. W 36. min „Lewy” poprawił swój celownik, ale tym razem bramkarz wolborzan Sebastian Urbaszek zdołał wybić piłkę nad poprzeczką.

Jedyne bramki w meczu rozegranym w anormalnych warunkach padły w drugiej połowie.
W 55. minucie gola dla Szczerbca zdobył strzałem głową Mateusz Góralczyk. 9 min później wyrównującą bramkę strzelił Piotr Jaszczyk. Precyzyjnie uderzył z 15 m i bramkarz Urbaszek był bez szans. – Piotrkowi idealnie wystawił piłkę debiutujący w naszym zespole Patryk Dziuba. To świeżo pozyskany przez nas młodzieżowiec ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Wszedł na boisko w 55. min w miejsce Tomka Stańczyka i zdążył zaliczyć asystę, a później znalazł się w wyśmienitej okazji do zdobycia gola. Niestety, w pierwszym występie nie udało mu się wpisać na listę strzelców – mówi sierż. Jakub Sołtysiak, prezes tomaszowskiego WKS. – Szkoda niewykorzystanych okazji. Mogliśmy wywieźć z Wolborza trzy punkty – dodaje prezes.

W 14. kolejce Kawaleria podejmować będzie na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim jedenastkę Świtu Kamieńsk. Mecz odbędzie się 4 listopada (początek o godz. 15.).

* * * * *

W meczu na śniegu i lodzie w Wolborzu kawalerzyści wystąpili w składzie: st. sierż. Edward Adamczyk – Krystian Bożyk, plut. Jarosław Owsianka, Adam Nowicki, Łukasz Lewandowski – Sebastian Nowak – Dominik Grabowski (od 75. min Rafał Makowski), Wojciech Bogusz (od 65. min Michał Lis), Piotr Jaszczyk (od 83. min Łukasz Fangrat), Krzysztof Krawczyk – Tomasz Stańczyk (od 55. min Patryk Dziuba).

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Latający dron – broń na okręty podwodne
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Husarze dla mieszkańców Polski
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Groźny incydent w Libanie
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Kraków zaprosił weteranów
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Czerwieńsze będą…
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bez zmian w emeryturach
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Wsparcie ma znaczenie
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Śmierć w sercu Azji
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Za sterami Husarza
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Równanie z „Iksem”
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Marsz prawdę ci powie
Natowskie manewry na Bałtyku
Wielka gra na ukraińskim froncie
F-35 zmienia wszystko
Koszykarskie widowisko
NATO rozkłada lotniczy parasol
Merops nad Ustką
Hegseth odznaczył polskiego generała
Drugi dom efów
DIANA szansą dla polskich innowacji
Biało-czerwona na Monte Cassino
Polski wkład w operację „Overlord”
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Studia z obrony granic
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Sojusz kontra drony
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Litwini z polskimi Gromami
Generał z cienia
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Nowy Grot zatwierdzony

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO