moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rekordowe występy reprezentantów wojska

Polscy biegacze bardzo dobrze spisali się w maratonie we Frankfurcie. Zwyciężczyni Wojskowych Mistrzostw Europy na 20 km szer. Iwona Lewandowska pokazała, że na Starym Kontynencie nie ma sobie równych. Była najlepszą zawodniczką z Europy, w klasyfikacji generalnej dało to siódme miejsce. Natomiast szer. Błażej Brzeziński finiszował na 17. pozycji jako drugi z Europejczyków.

Jako pierwszy na metę maratonu wpadł rekordzista świata na dystansie 42 km 195 m Kenijczyk Patrick Makau. Trasę we Frankfurcie pokonał w 2 godz. 6 min 8 s. Drugi – ze stratą 44 s – był Etiopczyk Edae Deressa Chimsa, a trzeci Kenijczyk Gilbert Kirwa (2:07:35). Szer. Błażej Brzeziński do ostatnich metrów biegł jako pierwszy Europejczyk za zawodnikami z Afryki. Dopiero na finiszu wyprzedził go o jedną sekundę niesiony dopingiem setek kibiców Niemiec Sören Kah. Brzeziński wbiegł na metę po 2 godz. 14 min i 1 s biegu.

Na mecie szer. Brzeziński z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu i Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” Wrocław cieszył się z ustanowienia nowego rekordu życiowego w maratonie. O 15 s poprawił wynik z Dębna z 2011 roku. – Był jednak zły, że złapała go kolka. Półtorej minuty musiał iść, a potem jakoś doczłapał do mety. Żałował straconej okazji na uzyskanie bardzo dobrego wyniku – mówi płk Wojciech Duchiński, który w Paryżu był kierownikiem reprezentacji WP.

Z udanego startu Brzezińskiego bardzo zadowolony był dowódca wrocławskiego WZS mjr Leszek Korszun. – Świetnie wystąpił w Paryżu, a teraz pokazał się z dobrej strony we Frankfurcie. Z każdego dobrego wyniku naszych zawodników bardzo się cieszę. Błażej jak na maratończyka jest młodym zawodnikiem. Od początku wierzyłem, że przysporzy nam dużo radości – mówi major.

Rywalizację pań wygrała Etiopka Melkamu Meselech. Na szybkiej trasie uzyskała czas 2 godz. 21 min 1 s. Drugie miejsce zajęła Kenijka Georgina Rono (2:21:39), a trzecie Etiopka Daska Mamitu (2:23:52). Szer. Iwona Lewandowska z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu wynikiem 2 godz. 28 min 36 s ustanowiła swój nowy rekord życiowy. We Frankfurcie była najlepszą z Europejek – tą drugą była Niemka Lisa Hahner, która finiszowała na ósmej pozycji (2:31:32).

szus

autor zdjęć: BMW Frankfurt Marathon, szus

dodaj komentarz

komentarze


Good Morning, Orka!
PKW „Noteć” – koniec misji
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Maj polskich żywych torped
Kierunek Rumunia
Waiting for the F-35
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Pucharowy medal na desce
Więcej mocy dla Orki
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
W cieniu dumy floty
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Utraceni, lecz nie zapomniani
ORP „Garland” w konwoju śmierci
To nie mogło się udać, ale…
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
Co dalej z Tarczą Wschód?
Partnerstwo Polski i Litwy
Dyrygent w mundurze
Co nowego w przepisach?
Medale na lodzie i śniegu
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
O bezpieczeństwie u prezydenta
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Wojskowy triumf na Gali Sportu
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Amerykański szogun
Medyczny impas
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Premier wojenny
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Hołd dla gen. Skrzypczaka
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Przeprowadzka CSWOT-u
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Ekstremalnie ważny cel
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
FORT Kraków otwarty
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Piątka z czwartego wozu
Człowiek, który sprzedał ciszę
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Ministrowie obrony Polski i Łotwy o strategicznej współpracy
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Jak zbudować armię przyszłości
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Experience It Yourself
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO