moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Jej pomoc uratowała życie rowerzyście

Szer. elew Katarzyna Bobowska udzieliła pomocy rowerzystom, którzy zderzyli się ze sobą podczas jazdy w parku. Wypadek był na tyle poważny, że życie jednego z nich było w niebezpieczeństwie. Poszkodowany bardzo mocno krwawił i tracił przytomność. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Poznaniu.


– Dwóch rowerzystów zderzyło się czołowo, obaj jeździli po parku bez kasków. Jeden z nich bardzo mocno krwawił, tracił przytomność, konieczna była natychmiastowa pomoc – opowiada kpt. Jacek Thomas, oficer prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. W tym czasie w Lasku Golęcińskm żołnierze CSWL mieli zajęcia terenowe z wychowania fizycznego. Wśród nich była szer. elew Katarzyna Bobowska, która obecnie przygotowuje się do służby w NSR. Kiedy zobaczyła, co się stało, bez chwili zastanowienia ruszyła na pomoc.

Szeregowa powiadomiła pogotowie ratunkowe i rozpoczęła akcję ratunkową. Szybko i umiejętnie zatamowała krwotok, który zagrażał życiu ofiary wypadku. – Musiałam pomóc. To nie był heroizm, lecz zwykła pomoc – powiedziała szer. elew Katarzyna Bobowska. Do momentu przyjazdu medyków utrzymywała stały kontakt z poszkodowanym, starając się, żeby nie stracił przytomności. – Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia byli pod wrażeniem profesjonalizmu szer. Bobowskiej – mówi kpt. Thomas.

Pomoc rzeczywiście okazała się fachowa, ponieważ szer. elew Katarzyna Bobowska to absolwentka policealnej szkoły medycznej. – Trzeba jednak podkreślić że była to sytuacja, która wymagała umiejętności podejmowania natychmiastowych decyzji i zdecydowanych kroków i tu szer. Bobowska sobie doskonale poradziła – dodaje kpt. Thomas.W nagrodę została wyróżniona kilkudniowym urlopem.

Źródło: CSWL Poznań

IS

autor zdjęć: kpt. Jacek Thomas

dodaj komentarz

komentarze

~pit
1350163740
Do autora tego artykułu.Stopnia wojskowego się nie odmienia.Jest Pani szeregowy,kapra,kapitan,a nie Panie szeregowa ,kapitanowa,majorowa ,pewnie trzeba kolejny fakultet zrobić z ortografii.
15-34-56-88
~elew
1350139800
Uśmiech promienny na zdjęciu jak promienna odmowa szefa kompanii na wydanie szalokminiarek w okresie jesiennym ;D
9D-1A-3D-64

Drugi dom efów
Krok w stronę pokoju
Czerwieńsze będą…
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Od eksperymentu do elity NATO
Uniforms Are Worn by Real People
Powitanie F-35 z Polską
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Marsz prawdę ci powie
Równanie z „Iksem”
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Generał z cienia
Wielka gra na ukraińskim froncie
Wsparcie ma znaczenie
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Biało-czerwona na Monte Cassino
Polski wkład w operację „Overlord”
Litwini z polskimi Gromami
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Podróż w ciemność
Koszykarskie widowisko
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Nowy Grot zatwierdzony
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Najzdrowsi z najtwardszych
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Śmierć w sercu Azji
Kraków zaprosił weteranów
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Łączą nas wspólne cele
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Jego ofiara – nasza pamięć
Bez zmian w emeryturach
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Groźny incydent w Libanie
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Sojusz kontra drony
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO