moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Twardy goni czołówkę

Po trzech meczach z rzędu bez wygranej drużyna Twardego Świętoszów pokonała w 11. kolejce zespół Miteksu Podgórzyn. Bramki dla wojskowych zdobyli st. szer. Sebastian Tylutki i szer. Marcin Łojko.


Drużyna ze Świętoszowa dzięki zwycięstwu odrobiła straty do duetu liderów i Lotnika Jeżów Sudecki. Prowadząca dwójka w bezpośrednim pojedynku podzieliła się punktami (Włókniarz Mirsk na własnym boisku zremisował 2:2 z Bolesławieckim Klubem Sportowym Bobrzanie), a Lotnik przegrał z Victorią Ruszów. Mimo zwycięstwa, wojskowi nie zadowolili kibiców swoją postawą na boisku. – Wynik lepszy od gry – krótko podsumował mecz w Osiecznicy z drużyną z Podgórzyna kierownik drużyny Twardego mł. chor. Władysław Sadowski.

Pierwszego gola wojskowi zdobyli w 14. minucie. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez st. szer. Janusza Szkarapata piłka trafiła do st. szer. Sebastiana Tylutkiego. Rywale nie zdążyli upilnować stopera Twardego, a ten bez problemów skierował futbolówkę do siatki. Drugą bramkę w 81. min strzelił szer. Marcin Łojko, który pięknie wykończył akcję rozpoczętą przez st. szer. Krystiana Chruścickiego i szer. Łukasza Rudyka. Ten ostatni pojawił się na boisku po kontuzji odniesionej w 8. kolejce. Wojskowi znowu mają kłopoty kadrowe, ale kierownik Sadowski ma nadzieję, że w następnym spotkaniu z Pogonią Świerzawa wróci do składu kilku piłkarzy.

* * * * *

W meczu z drużyną z Podgórzyna jedenastka Twardego wystąpiła w składzie: st. szer. Marcin Kozdroń; Marcin Parasiewicz (od 80. min Piotr Rudek), st. szer. Sebastian Tylutki, szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Janusz Szkarapat; Patryk Puławski, st. szer. Krystian Chruścicki, st. szer. Daniel Szkarapat, Bogumił Kosiorowski; szer. Łukasz Rudyk, szer. Marcin Łojko.

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Program „Narew” się rozkręca
Piekło „Pługa”
Wypadek w PKW UNIFIL
Akcja młodego terytorialsa
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Ćwiczą, aby bronić granicy
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Pasja i fart
Lasery dla polskiego wojska
Kosmiczne bezpieczeństwo
Wojskowe roboty prosto z Polski
Buty żołnierzy po nowemu
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Chłód Bałtyku
A może studia na WAT?
Zostać pilotem Apache’a
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
NATO coraz silniejsze
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Ratunek na szczycie
Borsuki wyszły w pole
Syndrom Karbali
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Muzeum na fali
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Początek wielkiej historii
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Sztuka spadania
Rezerwa na nowo
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Psiakrew, harmata!
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Fińska armia luzuje rygory
Pierwsze K9 w Braniewie
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Prototyp E-7 dla USAF
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Nie tylko błękitne berety
Testy autonomicznego Black Hawka
Polski sukces w Duńskim Marszu
Daglezja bez tajemnic
Debata o bezpieczeństwie
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Historyczny triumf terytorialsa
Czas nadziei, czas pokoju
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
„Ślązak” w warsztacie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO